İş Fikirleri

Yoga Ve Pilates Salonu Açmak

Çağın gerektirdiği popüler kültürün gözde mesleklerinden olan yoga ve pilates eğitmenliği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlığına ve fiziğini korumayı görev edinen her insanın ilgi duyduğu meslek türlerindendir. Bu şekilde düşünen her insan pilates ve yoga yapılan salonlarına karşı ilgi duymaktadır. Günümüzde insanlar var olan mesleğinin haricinde artık sevdiği ve yapmaktan keyif duyduğu pilatesi bir zaman sonra iş haline dönüştürmek akabinde keyif aldığı işi yapıyor olmayı istemektedirler.

Yoga Ve Pilates Salonu Açmak İş Fikirleri

Hiç kuşkusuz yoga ve pilates salonu açmak son yıllarda çok revaçta olan bir durumdur. Buna rağmen büyük şehirlerin dışındaki illerde çok fazla görülmemektedir. Zaman içerisinde diğer bölgelerde de yaygınlaşacak olan bu sektör fiziğine ve sağlığına, kişisel görünümüne önem veren kadınların uğrak merkezleri haline gelecektir.

Yoga ve Pilates Salonu Açmanın Maliyeti Ve Kâr Marjı

Günümüzde en sık yapılan sporlardan biri Pilates’tir. Bu spor kişiyi rahatlatıp esneme hareketleriyle vücudunu uzatarak kaslarının gevşemesini sağlamaktadır. Nefes egzersizleriyle yapılan spor son 10 yılın popüler sporlarından olmakla beraber son 2 yılda fazlaca bu alanda salon açma girişimlerinde bulunulmaktadır. Sağlığına özen gösteren kadınların haricinde kilo verebilmek adına da bu spor yapılmaktadır. Dolayısıyla salonlara olan ilgi fazladır. Yoga ve Pilates salonu açmanın maliyeti ve kâr marjı salonun büyüklüğüne, müşteri portföyüne göre farklılık gösterebilir.

Belli başlı genel giderler açılan salonun kirası, su, elektrik ve doğalgaz gibi hizmet faturaları haricinde alınan malzeme giderleri ve çalışan personellerin maaşları gibi genel giderler olacaktır. Ayrıca firma için verilen reklam ücretleri de firmanın giderlerindendir. Fakat iyi bir mevkide ve kaliteli eğitimcilerle, deneyimli kadrodan oluşan pilates salonları, çok sayıda müşteriyi çekerek, workshoplara katılarak yüksek kar marjları yakalamaktadır.

Yoga Ve Pilates Salonlarında Uyulması Gereken Kurallar

Özellikle son yıllarda çoğalan yoga ve Pilates salonlarında uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar pilates sporunda deneyimsiz kişilerin eğitmenle beraber hareketleri uygulamasıdır. Aksi halde istenmeyen kazalar oluşabilir. Aynı zamanda bu salonlarda yapılması gerekli ne gibi önlemler varsa alınılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı