Teknoloji

Yazılım Geliştirme Şirketleri

Son zamanların yükselen sektörlerinden birisi olarak bilişim sisteminde yazılım geliştirme şirketleri ön plana çıkmaktadır.

Yazılım Geliştirme Şirketleri Teknoloji

Yazılım Geliştirme Firması Nedir?

Yazılım geliştirme firması genel olarak günümüzün gelişen koşulları doğrultusunda yazılım projelerinin düzenlenmesini, çeşitlendirilmesini ve geliştirilmesini sağlayan ve projelerin hayata geçirilebilmesini sağlayan firmadır. Böylelikle yazılım geliştirme firması projeler üreterek geliştirmekte, ürün tasarlamakta ve ürün/hizmetin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Sektörlere Göre Yazılım Geliştirme Firmaları

Yazılım geliştirme firmaları pek çok sektörden kullanıcılarına hizmet verebileceği gibi aynı zamanda bir ya da birkaç sektör ile hizmet alanını kısıtlı tutabilir. Sektöre göre yazılım firmalarının ayrılmasının nedeni proje geliştirme ve üretilme aşamalarında ilgili sektör üzerine yoğunlaşarak uzmanlık alanını derinleştirmektedir. Yazılım geliştirme firmalarının bütçesi ve çalışan sayısı arttıkça pek çok sektörden firmanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliği kazanmaktadır.

Yazılım Geliştirme Şirketlerinin Avantajları

Yazılım geliştirme şirketleri kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır:

⦁ Yazılım projesinin maliyetinin düşürülmesi ve daha kaliteli projelerin ortaya çıkması konusunda müşterilerine yardımcı olur.

⦁ Sektörü iyi bilen yazılım geliştirme şirketleri sektörde ön plana çıkacak ve istediğiniz popülerliği kazanmanızı sağlayacak konularda size tavsiyelerde bulunur.

⦁ Her ölçekte proje yönetmek isteyen kişilerin projelerinin istedikleri ölçüde başarılı olmasını sağlayacak yöntem ve yazılım geliştirme tekniklerinin kullanılmasını sağlar.

Yazılım Geliştirme Şirketleri Nasıl Çalışır?

En başta yazılım geliştirme firmaları yazılım geliştirme süreçlerini yakından takip etmekte ve şirket stratejilerini bu süreçlerin gerektirdikleri ile belirleyerek süreçleri belli başlı yapıların kurulması ile işletmektedir. Her yazılım şirketinin en başta yapması gereken, her yazılım projesinin farklı olduğunun bilincinde olması ve buna göre geliştirme sürecini belirlemesidir.

Yazılım Geliştirme Şirketleri Örnekleri

Piyasada hizmet veren pek çok yazılım geliştirme şirketi vardır. Sizinle piyasada büyük ölçekli firmalara hizmet veren ve tanınan yazılım geliştirme şirketlerini inceleyelim:

⦁ CodexMobil, windows, web, eğitim, grafik tasarım ve diğer yazılım geliştirme alanlarında hizmet veren bir yazılım geliştirme şirketi olarak karşımıza çıkan codex, ulusal ve uluslararası platformda müşterilerine hizmet veren yazılım geliştirme şirketleri arasında yer almaktadır.

⦁ Netuce10 yıllık bilişim teknolojileri deneyimiyle web, iş yazılımları ve web uygulamaları alanında hizmet veren bir yazılım geliştirme şirketi olan Netuce, verimlilik analizi ve iş zekasına dayalı yazılımlar geliştiriyoruz sloganı ile sizlere hizmet vermektedir.

⦁ Atlas Yazılım&BilişimYazılım Geliştirme Şirketi Se 2007 yılında kurulduğu yıldan itibaren ülkemizin ilk 500 bilişim firması arasında yer alan Atlas Bilişim yazılım geliştirme alanında hizmete ihtiyaç duyan müşterilerinin isteklerine cevap vermektedir.

⦁ FTC BilişimWeb programlama, web yazılım, mobil programlama, e – ticaret ve daha pek çok alanda hizmet veren FTC Yazılım maliyetlerinizi düşürerek kurum içi verimliliğini yükseltecek yazılım geliştirme hizmetleri ile sektörde ön plana çıkmaktadır.

Yazılım Geliştirme Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazılım geliştirme şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken konularda önerilerimiz var:

⦁ Referans araştırması yaparak çevrenizden güvendiğiniz kişilerin önceden benzer bir hizmetten yararlandığı ve hizmetten memnun kaldığı bir firma varsa bu firmayla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

⦁ Firma ile yüz yüze iletişime geçerek kendi çalışma alanınızda bir toplantı talep edin ve böylelikle hem birlikte çalışacağınız kişileri hem de firmanın ekibini görmek avantajını size sağlayacaktır.

⦁ Yazılım geliştirme firmalarının verdiği hizmetlerdeki tamamlanmış ve müşteri memnuniyeti kazanmış iş istatistiğini inceleyin.

⦁ Sizin taleplerinizi doğru algılayan ve talepleri anlaştığınız koşullarda yerine getirmeyi taahhüt eden yazılım geliştirme şirketi ile iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı