MobilTeknoloji

Özel Yazılım Geliştirme

Küçük ölçekli ya da büyük ölçekli tüm şirketler ihtiyaçlarını karşılayan ve sektördeki yerini güçlendirecek özel yazılım geliştirme hizmetine hizmet duymaktadırlar.

Özel Yazılım Geliştirme Mobil Teknoloji

Özel Yazılım Geliştirme Nedir?

Küçük şirketler için planlama ve ölçümleme sürecini manuel olarak yönetmek uygulanabilir olsa da büyük çaplı şirketlerde verinin önemi hayati olup bu verinin analizi çok önemlidir. Bu veri analizi manuel olarak gerçekleştirilmesi mümkün olmadığı ve veri analizi ile görülemeyen fırsatların yakalanması ya da risklerin görülmesi açısından özel yazılım geliştirme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Özel yazılım geliştirme şirketleri kullanılan tüm verileri otomatik olarak toplayıp analiz ederek firma ve işletmelere her alanda yardımcı olur.

Şirketler Neden Özel Yazılıma İhtiyaç Duyar?

Özel yazılımlar aracılığıyla şirketler mevcut durumlarını bulundukları noktadan çok daha yukarıya çıkarabilirler. Bu faydayı sağlayan şey ise özel yazılımların tasarlanması sırasında o şirkette değiştirilmesi, eklenmesi ya da çıkarılması gereken tüm durumlar gözetilerek tasarım işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Zira, piyasadaki hazır yazılım paketleri işletmenin tüm ihtiyaçlarına çözüm sağlayamaz. Bu nedenle pek çok kişi ve firmanın özel yazılımlara ihtiyacı doğmaktadır.

Özel Yazılım Geliştirmenin Avantajları Nelerdir?

Özel yazılım yaşanan bir kriz sonrası bu krizi yaşama riskini almak istememekten dolayı ya da başka sebeplerle satın alınabilir. Özel yazılım satın aldığınızda ve kullanmaya başladığınızda özel yazılım avantajları aşağıdaki faydaları size sağlayacaktır: ⦁ Karlılığınızı yükseltmenizi sağlar.

⦁ Şirketinizin ya da kişisel yatırımlarınızın büyümesini sağlar.
⦁ Verimliliği arttırır.
⦁ Hızlanmanızı sağlar.
⦁ Şirket içi yönetimi tek bir yerden yapabilmenize olanak sağlar.
⦁ Mobilleşme şansını sizlere sunar.
⦁ Maliyetleri düşürerek tasarruf yapmanızı sağlar.
⦁ Hem şirket çevresi hem de şirket içinde sağlıklı iletişim kurulmasını sağlar.
⦁ Teknolojiden faydalanılmasını sağlar.
⦁ Maliyetleri düşürür ve tasarruf yapmanızda size yardımcı olur.

Özel Yazılım Geliştirme Süreçleri Nelerdir?

Genel olarak özel yazılım geliştirme süreci 3 adımdan oluşmaktadır. Bu adımlar proje analizi, tasarım, kodlamadır.

⦁ Proje Analizi

Bu adımda genel olarak ihtiyaç duyduğunuz özel yazılım geliştirme ihtiyacınızın belirlenmesinden önce detaylı bir inceleme yapılır. Bu incelemede yazılımda yer alacak modüller teker teker belirlenir ve bu aşamada sizinle ortak olacak şekilde çalışılır. Zira, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir yazılım üretim işlemi için öncelikle ihtiyaçlarınızın net olarak belirlenmesi ve yazılımda kullanılacak konuların listelenmesi çok önemlidir. Bu adım üretim planlamasının ilk adımı olup özensiz bir şekilde gerçekleştirildiği takdirde özel yazılımdan beklediğiniz faydayı gözlemlemeniz mümkün olmayacaktır.

⦁ Tasarım

Bu aşamada özel ihtiyaçlarınızın belirlenmesinin ardından çalışılan ve yazılımın temelini oluşturan ekranlar görsel tasarıma dönüştürülür. Bu aşamada yazılım geliştirme yöntemleri belirlenmekte ve ihtiyaçlarınızın giderilmesini sağlayacak geliştirilebilir bir altyapı sağlanmaktadır.

⦁ Kodlama

Bu aşamada özel tasarlanan yazılım için gerekli olan süreçlerin tamamlanması ara yüz kodlama sürecini başlatır; hatta bazen iki süreç aynı anda da işleyebilir. Kodlama aşamasında özel yazılımın tasarıma giydirilme işlemine devam edilir. Ara yüz kodlaması sırasında web standartları ve son teknolojiler kullanılmakta ve en çok kullanılan ve en çok tercih edilen tarayıcılarda görüntüleme testleri yapılarak ilerlenir.

Özel Yazılım Geliştirme Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Özel yazılım geliştirme konusunda sizlerin ihtiyaçlarını iyi anlayan ve bunların çözümüne yönelik olarak gerekli bilgi ve teknik desteği sağlayabilecek özel yazılım geliştirme firmaları ile anlaşmanız sorunlarınızın tam anlamıyla çözülmesini sağlayacaktır. Bu nedenle güvenilir, sektörde tamamlanmış işleriyle müşteri memnuniyetini kazanmış, çevrenizde özel yazılım geliştirme firmasını öneren kişilerin olduğu özel yazılım geliştirme firmalarını seçmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı