İş Fikirleri

2021 Yılında Çok Kazandıracak İş Fikirleri

2021 yılında çok kazandıracak iş fikirleri, yılın son zamanlarına yaklaştığımızdan beri fazlaca aranan konulardan birisi haline gelmiştir. 2020 yılının beklenmedik olaylarla dolu olması baz alındığında, insanların kendilerini ekonomik güvence sağlayacak bir işe adamak istemeleri, normal karşılanıyor.

Peki, 2021 yılı için ekonomik güvence sağlayacağı kesin olarak görülen bazı meslekler hangileridir?

  • Organik Ürün Satışı Yapmak

Organik ürünler, ülkemizde son zamanlarda oldukça revaçta olan bir kategoridir. Sağlıklı beslenmenin yolunun organik gıdadan geçtiğini herkes bilir. Ancak bir gıdanın organik haline ulaşmak her zaman bu kadar kolay olmayabiliyor.

Özellikle bilinçli annelerin çocukları için organik ürün arayışına girmesi, diyetiniz üzerinde çalışan yani yiyeceklerinizi sizin için seçen bazı firmaların organik ürünlerle satış yapması gibi özel sebeplerin yanı sıra; organik ürünler, artık sağlıklı yaşam sürmek isteyen herkesin ortak tüketim unsuru haline gelmiştir.

‘Organik’ adı altında satışa uygun olan; ev yapımı, tarla mahsulü gibi ürünleriniz için 300-400 gibi bir fiyata patent aldığınız taktirde, kendi markanızı yaratabilir ve çeşitli yollarla tanıtımınızı yaparak geniş bir alana satış yapacak kadar kârlı bir iş haline getirebilirsiniz.

  • Temizlik Ürünleri Satışı Yapmak

2020 yılının bize kattığı bir şey varsa o da hijyen konusunda hepimizin ekstra titiz olması gerektiğidir. Temizlik ürünleri alıp satacak kadar sermayeniz varsa,2021 yılında çok kazandıracak bir işiniz olacağını söyleyebiliriz!

Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, insanların bu konuyu ne kadar önemsediğini unutmamanızdır. Şöyle ki, temizlik ürünü satın alacak bir tüketici; eğer bilindik markalarla çalışmıyorsanız, ürününüz ne kadar ucuz olursa olsun sizden alışveriş yapmayacaktır.

Kaliteli ve bilindik markalarla, olabildiğince uygun fiyatlarla ilerlemek; kısa sürede sizi ihtiyacınız olan net marjı yüksek bir işe kavuşturacaktır.

  • Drone ile Çalışma Yapmak

Drone pilotluğu için eğitim aldığınız ve piyasada bulduğunuz, işinize uygun amaçlı bir drone için 300-5000 Türk lirası ayırdığınız taktirde; drone ile çalışma yapmak 2021 yılının en karlı işlerinden biri olacak diyebiliriz!

Edindiğiniz drone’un maliyeti tamamen sizin odaklanacağınız işe bağlı olacaktır. Örneğin siz taşımacılık işleri üzerine odaklanmak istiyorsanız, güçlü bir motoru olan drone size yetecektir ancak fotoğraf/video çekimi gibi işlere odaklanacaksanız, çözünürlüğü yüksek kameralı bir drone almaya özen göstermelisiniz.

Drone kiralamak günümüz için bir saatliği 500-1000 Türk lirası olacak şekilde gelir sağlamaktadır. 2021 yılında bu sayının yükseleceğini düşünüyor ve bu işe başlayacak olanlara şans diliyoruz!

  • İkinci El Eşya Satışı İşine Girmek

Günümüz alıcılarının yakındığı ilk konu, piyasadaki birinci el ürünlerin fiyatlarının el yakmasıdır. Bu nedenle günden güne ikinci el pazarındaki alıcı sayısı artış göstermektedir.

Siz de bu iş için kendinizi uygun aday olarak görüyorsanız, 2021 sizin yılınız olacak diyebiliriz! İlk yapmanız gereken kendinize küçük bir dükkân edinmek. ‘Aldığım eşyaları saklayacak bir yer bulurum elbette’ diye düşünüp bu masraftan kaçabilirsiniz ancak işleriniz ilerlediğinde alıp satacağınız pek çok eşya ile ortada kalmak istemezsiniz.

Sonrasında geriye sadece keşif gezilerine çıkarak veya internet üzerinden edindiğiniz eşyaları, üzerine biraz daha koyarak satışa sunmak kalır.

  • Sanal Asistanlık Yapmak

‘2021 yılında çok kazandıracak bir işim olsun fakat yapmam gereken çok fazla iş olmasın’ diyen biriyseniz, sanal asistanlık yapmanın size göre olduğunu söyleyebiliriz.

En az lise mezunu olduğunuz ve halka ilişkilerinizin kuvvetli olduğuna inandığınız taktirde, evinizde bilgisayar veya telefon üzerinden aylık maaş alabileceğiniz bir işe sahip olabilirsiniz.

Amacınız, kişi veya firmalara asistanlık etmek için sizi neden tercih etmeleri gerektiğini onlara kanıtlamak olacaktır. Kendinizi kanıtlayana dek aldığınız küçük işler ve sonrasında geldiğiniz profesyonel aşama ile aylık 2000-5000 Türk lirası kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı