İş Fikirleri

2021 İş Fikirleri | En Çok Para Kazandıracak Meslekler

2021 İş Fikirleri en çok para kazandıracak meslekler, en çok kazanç elde edilen meslekleri sizin için derledik. Bu yazımızda 2021 İş Fikirlerine göz atabilirsiniz.

2021 İş Fikirleri | En Çok Para Kazandıracak Meslekler İş Fikirleri

2021 yılı, özellikle de pandeminin atlatılacağı yıl olarak ön görülmekte. Bu süreçte pandemi ile birlikte sağlık alanlarındaki kazançlar artsa da, eve kapanan, sosyal hayatlarını kısıtlayan insanlar pandemi bitişinde oldukça fazla para harcaması yapacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Hal böyle olunca, 2021 yılında risk alarak oluşan farklı sektörler ve zamanında çok fazla kazanç elde ettirmeyen girişimler de yükselişe geçecek.

Daha önce sizler için 2021 Yılında Çok Kazandıracak İş Fikirleri hakkında yazmıştık. Bu yazımızda ise 2021 yılı meslek fikirlerine yer vereceğiz.

Dilerseniz, lafı uzatmadan 2021 meslek fikirlerine bakalım.

1. Cafe & Mekan İşletmeciliği

Mekanları gezmeyi seven insanlar pandemi sonrasında sosyalleşmek isteyeceklerinden, 2021 meslek fikirleri arasında mekan işletmeciliği oldukça ön plana çıkıyor. Sosyal mesafeleri dikkatlice ayarlanmış, fotoğraf çekmeye teşvik eden alanları bulunan mekanlar, sosyal medyada da çok paylaşılacağından sizi dikkate değer bir işletme sahibi yapabilir.

2. E – Ticaret Yapmak

Aslında bu yeni bir iş fikri olmasa da e-ticaret 2021 yılında en yüksek seviyelerine ulaşacağı tahmin ediliyor. 2021 iş fikirlerir arasında e-ticaret en çok öne çıkan işlerden biri haline gelmiş durumda. Dünyanın en zenginleri listesinin başında E-Ticaret zengini (Jeff Bezos) birini görüyorsak, en garanti iş fikri de bu olmalıdır elbette. E-Ticaretin Önemi  yazımıza da göz gezdirerek e-ticaretin önemini ve neden bu işe girmek istediğinizi anlayabilirsiniz.

3. Kişiye Özel Ürün Üretimi

Günümüzde insanlar kendisine özel üretilen ürünlere daha çok ilgi göstermektedir. Bu yüzden, kişiye özel üretilmiş herhangi bir ürün, kişiyi özel hissettireceğinden, daha fazla ücrete, daha kârlı bir ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Ortopedik ürünler, ev eşyası, tişörtler, elbiseler, klavye ve mouse gibi kişinin şahsi ergonomik seviyesini önemseyeceği konulara önem verdiğinizde, mutlaka geliri yüksek seviyelere ulaşacaksınız.

4. 3D Baskı

3D Baskı ya da üç boyutlu baskı, günümüzde oldukça revaçta olan bir iştir. Yapmış olduğunuz çizimler, tasarımları üç boyutlu baskı alarak dilerseniz bir soruna çözüm üreterek dilerseniz de süs eşyaları üreterek bunları satabilir ve oldukça gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde birçok kaynaktan indirip çıkarabileceğiniz üç boyutlu modeller mevcut. Ayrıca düşük sermaye ile ya da sermayesiz iş fikirleri arasında da öne çıkan bir iştir. Çünkü baskı makinesini bir kere aldığınızda size lazım olacak tek şey baskı maddesi olacaktır. Bu da oldukça ucuz bir üründür.

5. Eğitim Merkezi & Kurs Merkezi İşletmeciliği

Günümüzde özellikle Workshop ve Atölyeler oldukça revaçta olan eğitim alanları. Bunların yanı sıra KPSS, LGS gibi sınavlar için de Kurs Merkezi Açmak iyi bir gelir kapısı oluşturacak iş modelidir. Eğitim Merkezlerinde öğretmenler genelde ders saati ücretli olarak ya da normal eğitim kurumlarına göre daha az maaşa çalışmakta, yemek vb gibi giderler olmadığından eğitim ve kurs merkezleri, giderleri çok fazla olmayan bir iş fikridir. Bu yüzden kârı yüksek, gideri düşük olan kurs merkezi açmak 2021 meslek fikirleri arasında oldukça dikkat çeken bir iştir.

6. Prototip Hazırlama Uzmanlığı

Bir projede kullanılacak yazılım ya da fiziksel bir ürünün, projesi tamamlanmadan önce anlatımda ve müşteriyi iknada kullanılacak olan prototipi hazırlamak için uzmanlık alanları bulunmakta. Kimi zaman mimari bir projenin tanıtım yüzünü, kimi zaman ise bir mobil uygulamanın kullanım arayüzünü tasarlayabilirsiniz. Prototip Hazırlama Uzmanlığı da diğer meslek grupları gibi 2021’de çok kazandıracak meslekler arasında yer almakta.

 

Ayrıca bu iş fikirlerinin yanı sıra 2021 yılında en çok kazandıracak iş fikirleri  yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı