Google Çalışanları 2021 Yılının Sonuna Dek Evden Çalışacak

Google Çalışanları 2021 Yılının Sonuna Dek Evden Çalışacak

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, Covid-19 salgının Amerika’da görüldüğü ilk günlerde evden çalışma kararı almıştı. Etkinliklerini de internet üzerinden gerçekleştiriyor. Covid-19 salgının devam etmesi nedeniyle evde çalışma sistemini bir yıl daha uzattı.

Covid-19 salgını artış gösterdiğin için teknoloji devleri de birçok şirketin yaptığı gibi homeoffice sistemine geçiyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde gün geçtikçe büyük artış gösteren covid- 19 salgını teknolojik şirketleri ve birçok firmayı büyük oranda etkisi altına almaya devam ediyor. Şu an 4 milyondan fazla vakaya sahip olan Amerika’da normalleşme sürecine girmek erken olarak görünüyor. Salgının daha çok artmaması için gerekli tüm önemler alınmaya çalışılıyor.

Farklı Şirketler de Home Office Seçeneğini Düşünüyor

Dünyanın her yerinde devam eden Covid -19 salgını nedeniyle artan vaka sayısı ve ölümler normalleşme sürecine girmeyi de zorlaştırıyor. Bu yönde alınan tedbirler çalışanların performansını etkileyecek olsa da çalışanların sağlığını düşünülerek ve salgının büyümesini engellemek için bu sisteme geçilmesi gereklidir.

Google’ın çalışma sistemini yürüten CEO’su çalışanlara evde çalışma konusunda bilgilendirme ve çalışma sistemlerini önceden planlama yapabilmeleri için şirket çapında e-mail ve çalışma çizelgesi göndermiştir.  Teknoloji şirketlerinin birçoğu Google gibi Home Office dönmeyi planlıyorlar ve bunun için çalışmalar yürütülüyor. Gereken tüm tedbirler alındığında ve çalışma sistemleri planlaması yapıldığında homeoffice ortamına geçilmeyi düşünüyorlar.

] }
No comment