Freelance Siteleri Para Kazanılabilecek Web Siteleri – Dev Rehber

Freelance Siteleri ; serbest çalışma metodu ile farklı işverenlere serbest saatlerde iş alabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir çalışma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde hiçbir yere bağlı kalmadan kendi iş disiplininizi oluşturarak para kazanabilirsiniz.

Freelance Çalışarak Para Kazanılabilecek Web Siteleri

Bu listemizde size freelance olarak para kazanabileceğiniz siteleri derlemekle kalmayıp ayrıca bu sitelerin ticaret yoğunluğunu ve en çok nelerin sattığını da anlatacağız.

#1 – Bionluk

Bionluk; ilk başlarda 10 liraya işini yaptır konsepti ile, birazdan bahsedeceğimiz Fiverr’ın ilk yerli girişiminden biridir. Bionluk’da şu anda makale yazarlığından, mobil yazılım geliştirmeye, çeviri hizmetlerinden logo tasarımcılığına kadar birçok konu var. Burada ilan açarken “Ben… yaparım” kalıpları ile konu açıp farklı fiyatlarla hizmetlerinizi sunabilirsiniz. İlan açarken yeni özellikleri ile farklı 3 paket sunarak daha fazla varyasyon oluşturabilirsiniz. Ayrıca süper hızlı seçeneği ile 2-3 günde yapacağınız bir işi 1 günde bitirmek için ek ücret alabilirsiniz.

Bionluk’ta Kazanç Elde Edebileceğiniz Kategoriler;

Yazılım & Teknoloji
İş & Yönetim
Video Animasyon
İnternet Reklamcılığı
Ses & Müzik
Grafik Tasarım
Yazı & Çeviri

konularında kazanç elde edebilirsiniz.

Özellikle Bionluk’ta seslendirme sanatçıları, logo tasarımcıları, mobil uygulama geliştiricileri ve internet reklamcıları hatrı sayılır kazançlar elde ediyor. Bionluk diğer sitelere göre daha sıkı politikası olan, dış iletişime izin vermeyen bir yapı. Bu yüzden mail adresi ya da telefon numaranızı göndermeniz durumunda hesabınız yasaklanabilir.

Bionluk’ta şu anda 10 liralık kazançtan 2 lira aracı hizmeti bedeli kesiliyor. %20 oldukça yüksek bir rakam olsa da alıcılara ulaşmakta Türk yapımı en hızlı freelancer sitesi net bir şekilde Bionluk.

#2 – R10.Net

Davetiye ya da başvuru ile üye olunabilen, webmasterların içinde bulunduğu bir sitedir R10. Günümüzde Türkçe en gelişmiş webmaster forumu özelliği taşıyan R10’da öncelikli olarak web sitesi hizmetlerine, Google SEO hizmetlerine yer veriyordu. Günümüzde tespih satışına kadar her telden ticaret bulunmakta.

R10’da Kazanç Elde Edebileceğiniz Kategoriler;

SEO – Backlink
Hesap Satışı
Site – Yazılım Satışı
Proje – Sponsorluk
Sosyal Medya Reklamcılığı
İnternet Reklamcılığı
Tanıtım Yazısı
İçerik Satışı

gibi benzer birçok konuda ticaret yapılmaktadır.

Özellikle R10’da Backlink, SEO İşleri, hesap satışları, internet reklamcılığı konusunda yüksek ticaret dönmekte. Bunun dışında sıcak fırsatlar kategorileri de oldukça hızlı ticaret dönen bölgeler. R10’da ticaret yapmanıza en büyük engel, bir domainde mail adresinizin olma zorunluluğu olması. Burada sitenizi inceleyip buna göre hesap açabilmenize izin veriyorlar. Ya da içeride tanıdık biri sayesinde davetiye almanız mümkün fakat her kullanıcının da davetiye hakkı bulunmuyor.

R10 freelancer sitelerine gibi komisyon kesintisi ile kazanç elde etmiyor. Bunun yerine üyelik paketleri ile ekstra özelliklere satın alımını yaptığınız süre boyunca elde etmiş oluyorsunuz. Bu satım alım sayesinde ticari konunuzu aldığınız pakete göre belli bir zamanda yukarıya taşıma hakkı, mesaj sayısı hakkı gibi birçok konuda hak elde edebiliyorsunuz. R10 en büyük webmaster forumu olsa da, muadillerine göre premium hesap ücretleri çok yüksek.

#3 – Fiverr

Fiverr, aynı Bionluk gibi çalışan fakat dolar, avro gibi yabancı para birimlerinden kazanç elde edebileceğiniz bir sistem. Freelance çalışmalarda daha fazla kâr eldetmenizi sağlayacak Fiverr’da yine bionluk’taki gibi sistem işliyor. Burada alıcı size ödeme yapmadan önce ücret havuza yatmakta. Eğer siz işi tamamlarsanız havuzdan size geçmekte.

Fiverr’da konuların tamamı “I will…” yani “yaparım” tamlaması ile başlamakta. Diğer sitelere göre site tasarım, Dropshipping gibi işler daha yoğun olarak yapılmakta.

Fiverr’da Kazanç Elde Edilebilecek Kategoriler;

 • Logo Tasarım
 • WordPress Site Tasarımı
 • Mobil Uygulamalar
 • Ses Dosyaları
 • Dijital Pazarlama
 • Yaşam Koçluğu
 • İş Yönetimi

#4 – WMAracı

WMAracı da R10 için oldukça iyi bir alternatif forumdur. Ticaret her ne kadar diğer sitelere göre çok daha fazla olsa da, hem satışlarda komisyon olmaması hem de premium üyeliğin, muadili olan R10’a göre çok daha ucuz olduğu bir forum sitesi.

WmAracında özellikle Instagram Takipçi satışı, sosyal medya hesap satışları daha yüksektir. Bunun dışında makale alışverişi, internet sitesi satışları da gerçekleşmektedir.

WmAracında Kazanç Elde Edebileceğiniz Kategoriler;

 • Takipçi Satışı
 • Site Satışı
 • Makale Satışı
 • Mobil Yazılım
 • Hosting Satışı

 

Sıkça Sorulan Sorular

Serbest bir şekilde çalışabilecek bir sahibi olan ve uzun vadede belirli bir işyerine bağlı olmayan kişiler için kullanılan terimlerdir.

Freelance olarak yapılabilen işleri tanımlamak için kullanılır.

No comment