Para Kazanma

Web Sitesinden Para Kazanma Taktikleri

Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır? diye kendinize soruyorsanız bu yazı size göre.

Web Sitesinden Para Kazanma az çok ziyaretçisi olan bir siteye sahipseniz siz de kendi web sitenizden gelir elde edebilirsiniz. Eğer henüz bir internet siteniz yoksa İnternet Sitesi Nasıl Kurulur yazımıza göz atabilirsiniz.

Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

  1. Adsense
  2. Reklam Alanları
  3. Sponsorlu İçerik
  4. Bağış
  5. Satış Ortaklığı
  6. Premium Özellikler Satışı

Aslında çok daha fazla yöntem olsa da bu yöntemler günümüzde en çok kullanılan ve modern kazanç yöntemleridir.

Hazırsanız, her birini teker teker inceleyelim.

#1 – Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Adsense nedir? Adsense, Google’ın reklam yayıncıları ile reklamverenler arasında köprü kurduğu, yayıncıların reklam alanlarını en iyi şekilde kullanabilmesini ve en alakalı reklamın çıkmasını sağladığı bir sistemdir. Reklamverenler Adwords’u kullanırken, reklam yayıncıları ise Adsense kodları ile sitesine reklam ekleyebilmektedir. Adsense’in belli başlı kabul şartları vardır. Eğer siteniz Adsense politikasına uygunsa kabul edilir ve sitenizdeki belli başlı reklam alanlarında reklam gösterimi sağlayabilirsiniz.

AdSense Başvurusu Neden Reddedilir? Eğer sitenizde özgün yazı yoksa, içerik kopyalama ile içerik oluşturuyorsanız, çok yoğun ve karmaşık bir tasarımınız varsa, illegal içerikler üretiyorsanız ya da kopya program satışı ya da hizmeti sağlıyorsanız AdSense başvuruları reddetmektedir.

AdSense’in diğer diğer kazançlara göre en büyük avantajı ödemeniz barajı geçtikten sonra eksiksiz, tam tarihinde ve düzgün yatar. Ayrıca diğer reklam aracılarına göre AdSense daha kazançlıdır.

#2 – Reklam Alanları

Eğer siteniz AdSense reklamlarına uygun değilse, reklam alanlarınıza doğrudan reklamverenler tarafından reklam alabilirsiniz. Örneğin siteniz yemek tarifleri ile alakalı bir site ise aylık okunma sayılarını reklamveren yemek takımı firmasına açıp reklam vermelerini rica edebilir, ikna edebilirsiniz.

Bunun dışında AdSense benzeri başka ve politikası daha hafif olan reklam aracısı olan firmalar da bulunmaktadır. Ayrıca bu sitelerden de reklam alabilir, kazanç oluşturabilirsiniz.

Reklam alanlarının diğer kazançlara göre en büyük avantajı sitenizde sınırsız sayıda reklam alanı oluşturabilirsiniz.

#3 – Sponsorlu İçerik

Siteniz içeriğe dayalı bir web sitesi ise aynı reklam alanları yöntemi gibi reklamverenler ile iletişime geçerek bir ürünü tanıtıp onun satışını ya da bilinirliğini sağlayabilirsiniz. Bu tip içeriklere Sponsorlu İçerik denmekte. Sponsorlu İçerik sayesinde hem insanlar site sahibinin ya da ekibinin deneyimine önem verecek hem de reklamverenler kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri metinlerle çalışmış olacaktır.

Sponsorlu içeriğin diğer kazançlara göre en büyük avantajı reklamverenin ürünü daha geniş yelpazede daha rahat bir alanda açıklayabileceği için gelir seviyesini diğer reklamlara göre daha yukarı çekebiliyor olmanız.

#4 – Bağış

Eğer sitenizin içerikleri oldukça kaliteli ve belli bir hayran kitleniz var ise patreon gibi uygulamalar ile hayranlarınızdan ya da sitenizin üyelerinden bağışlar toplayabilir ve sitenize daha fazla yatırım yapabilmenizi sağlayabilirsiniz. Bağış toplarken kişi başına düşen bağış tutarını oldukça düşük girmeniz daha fazla bağışçıya ve düzenli destekçiye ulaşmanızı sağlayabilir. Özellikle son zamanlarda aylık bağışlar ile birçok web sitesi bağış toplamakta ve giderlerini karşılayıp reklama çıkabilmekte.

Bağışın diğer kazanç noktalarına göre en büyük avantajı insanlara farklı bir ayrıcalık sunmadan ya da herhangi bir işlem yapmadan sitenizin kalitesi sayesinde kazanç sağlıyor olmanız.

#5 – Satış Ortaklığı

Son zamanlarda özellikle dijital ürünlerde, bunun yanı sıra bazı TV kanallarında gördüğümüz ürünlerde satış ortaklığı gibi kazanç kapıları bulunmakta. Özellikle “üye getir kazan”, “üyen harcadığı kadar sen de kazan” gibi çalışmalara girerek sitenizden satış ortaklığınızın olduğu ürünü sponsorlu içerik ya da reklam alanları üzerinden tanıtabilir, bu ürünün satışında ya da sürekli kullanımında kazanç elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığının diğer kazanç noktalarına göre en büyük avantajı özellikle “üyen harcadığı kadar sen de kazan” yönteminde, sizin satış programına dahil ettiğiniz kişi harcadıkça siz kazanç elde edeceksiniz.

#6 – Premium Özellik Satışı

Premium özellik satışı özellikle son zamanlarda revaçta olan, tip olarak bağışa benzeyen fakat ödeme yapanlara özel içerik ya da ayrıcalıklar sunabildiğiniz bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde dilerseniz premium olan üyelerinize farklı içerikler sunabilir, dilerseniz chat ya da yorum alanlarında farklı imtiyazlar ya da özel tasarımlar sunabilirsiniz.

Premium özellik satışının diğer kazanç noktalarına göre en büyük avantajı ise gelirin sürekliliğidir.

Web Sitesinden Para Kazanma Yeni Ek İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz