İş Fikirleri

İnternetten Ek İş ile Para Kazanılabilecek Siteler

Hangi web sitesinden nasıl para kazanılır birkaç örneklerle anlattık.

İnternetten ek iş ile para kazanılabilecek siteler, son zamanların en çok aranan konusu olma yolunda ilerlemektedir. Boş vakitlerini ek gelir sahibi olmak üzerine adayanlar; bu yöntemin kolay, güvenilir ve kazançlı olmasını istediklerinden, internete yönelmektedirler.

Peki, bu konuda başvurabileceğiniz siteler hangileridir? Yazımızda sizlerin kullanımına uygun örnekler vereceğiz.

Amazon Mechanical Turk

Amazon Mechanical Turk; insan zekâsına ihtiyaç duyulan, yapay zekânın ayırt edemediği birtakım işlerin, dijital olarak yaptırılması esasına dayanan, çevrimiçi iş gücü pazar yeridir.

Bu platforma kayıt oluşturduktan sonra, üyelik onayı almayı beklemelisiniz. Eğer onaylanırsanız, sizler için oluşturulan görevleri tamamlayarak internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Görevler “Bu iki ürün benziyor mu? Hangi reklam genel izleyici kitlesine uygundur?” gibi basit soruları cevaplamanızla tamamlanmaktadır. Görev başına ödenen net bir ücret bulunmamakla birlikte, sitede geçireceğiniz vakti esas alarak, günde 2-3 saatlik bir çalışmayla ayda 100-150 dolar arası kazanacağınızı söyleyebiliriz. Paranız kısa süre içerisinde siteye verdiğiniz bilgilerdeki hesaba aktarılacaktır.

Yandex Toloka

Yandex Toloka, güvenilirlik açısından önde gelen ek gelir sitelerinden biridir. Platforma kayıt e mail hesabınız üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir.

Bu platformda, dil seçiminize uygun olarak size görevler veriliyor. Her görev öncesi bir deneme sürümü bulunuyor. Bu aşamayı tamamladığınızda, para kazanacağınız asıl işe yönlendiriliyorsunuz.

Görevlerin zorluk derecesini siz belirleyebiliyorsunuz, elbette ki zorluk seviyesi arttıkça kazanacağınız miktar da katlanıyor! Tamamladığınız her iş profilinize başarı puanı olarak geri dönerken, tamamlayamadıklarınız ise başarı seviyenizi düşürebiliyor.

Yandex Toloka kullanıcıları, uzun vadede günlük 8-10 dolara kadar kazanabildiklerini ve kazanılan parayı hesaba aktarırken herhangi bir zorluk yaşamadıklarını belirtmektedir.

R10

R10.net bir webmaster forumudur. Buna ek olarak trade puanlarıyla şekillenen güvenli bir ticaret sistemi de bulunduran, Türkiye kaynaklı en bilindik ticaret sitelerinden biridir.

R10.net üzerinden ek gelir elde etme yöntemi, siteye verilen iş ilanlarından kendinize uygun olanı seçmek veya kendinizi tanıttığınız bir yazı oluşturarak işverenlerin size ulaşmasını sağlamaktır.

Platforma üyelik, daha önce üye olmuş birinin davetiyesi sayesinde gerçekleştiğinden, biraz zor kabul edilmektedir. Ancak bu aşamayı atladığınızda onlarca online iş fırsatı ile karşılaşacaksınız!

Siteden edinip tamamladığınız her iş için, işverenden bir ‘trade’ puanı almaktasınız. Bu sayının pozitif yönde yüksek olması, sizin için yeni işlere açılan bir kapı anlamına gelir.

Ödeme sistemi işvereninizle konuşarak ortak belirlediğiniz bir yoldan ilerlemektedir. İşinizin karşılığını alamama riskini ortadan kaldırmak için, belirlediğiniz ücreti iş öncesi temin etmenizi tavsiye ederiz.

ySense

ySense, basitçe verilen görevleri yerine getirerek, anket doldurarak veya reklam izleyerek para kazanabildiğiniz online bir platformdur.

Siteye üye olurken verdiğiniz bilgilere dayanarak size gelen anketleri doldurduğunuzda 0.1-3 dolar arasında para kazanabilmektesiniz. Ancak bu anketleri tamamlayabilmek için öncelikle size sorulan, ankete uygunluğunuzu ölçen soruları yanıtlayabilmelisiniz.

Anketlerin haricinde, site dilerseniz bir de task (görev) oluşturuyor. Burada ürünleri renklerine, boyutlarına göre ayırt etmeniz gibi basit işlerden başlanıyor ve seviye gittikçe zorlaşıyor. Tabii, buna bağlı olarak alacağınız ücret de artıyor. Ayrıca siteye referans olarak gösterilirseniz de para kazanabiliyorsunuz.

Ödemelerin Türkiye ayağı Payoneer veya Skrill üzerinden gerçekleşiyor. Payoneer tercih edildiğinde alt limit olarak 50 dolar belirleniyor ve 2 dolar da hesap aktarım ücreti alınıyor. Skrill üzerinden bir limit olmamakla beraber, aktarım kesintisi fazla olduğundan pek tercih edilmemektedir.

Bionluk

Bionluk.com, yeteneğini ve boş zamanını verimli değerlendirmek isteyenlerin tercih ettiği bir diğer yoldur. Yazarlıktan seslendirmeye, tasarımdan çeviriye kadar online çalışılabilecek pek çok konuda iş imkânı sağlamaktadır.

Siteye giriş işleminde herhangi bir onay beklenmemekle birlikte, bir defaya mahsus olmak üzere 10 liralık kayıt ücreti alınmaktadır. Ardından kendinizi tanıtan ilanlar oluşturup evden para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Yapabileceğinizi düşündüğünüz işlere teklif vermekle ilerleyen bu sistemde, kazandığınız parayı edinmek de gayet kolay. Türkiye asıllı olduğu için ödeme işlemleri, işveren çalışmanızı onayladıktan hemen sonra gerçekleşiyor.

Herkesin yakındığı bir konu ise sitenin komisyon oranının fazla olduğunun düşünülmesidir. Ancak ‘ek gelir, ek gelirdir’ diye düşünüyorsanız, kısa vadede bile gayet güzel sonuçlar edinebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz