Blogger

Blogger Tema Yükleme

Evet, Google’ın blogger platformu hala var ve hala hiçbir blog ve bant genişliği kısıtlaması olmadan ücretsiz bir blog barındırmanın en kolay yollarından biri. Blogger’ları, podcast’leri veya videoları barındırmak için kullanmaya devam edebilirsiniz . Blogger’ınızla birlikte gelen varsayılan şablonlara güvenmek zorunda kalmadan blog’unuzun görünümünü ve hissini özelleştirmek için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz blogger tema vardır.

Bu yazıda blogger tema yükleme nasıl yapılır o anlatılacaktır. Bu durumda zaten blogger da bir blog oluşturduğunuzu varsayıyoruz. Eğer henüz blogger nedir bilmiyorsanız blogger nedir yazısını okuyabilirsiniz.

Blogger tema yükleme için bir şablona ihtiyacınız vardır. Binlerce ücretsiz blogger temanın yanında premium temalarda mevcuttur.

Blogger sitenize yükleyeceğiniz temanın blogger için oluşturulduğuna emin olmalısınız. Temanın güncel olduğuna dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Eski temalar da yükleyebilirsiniz lakin bazı özellikleri olmayabilir veya düzünlemek için sizi çok daha fazla uğraştırabilir.

İnternetten indireceğiniz temlar genel olarak .zip şeklinde arşivlenmiştir. Bu durumda bu arşivi açarak .xml dosyasına erişmeniz gerekir. Elinde bu dosya varsa blogger tema yüklemeye hazırsınız. Sadece google arama moturuna girip blogger tema yazarak binlerce ücretli/ücretsiz temaya ulaşabilirsiniz.

Not: Tema yükleme yapmadan önce mutlaka yedek alın.

Blogger Tema Yedekleme

Blogger.com’da oturum açtıktan sonra temasını değiştirmek istediğiniz blogu seçin. Daha sonra sol menüden Tema alanına gelerek ekranın ortalarında göreceğiniz üç nokta simgesine tıklayın. Buradan yedekle diyerek mevcut temanızın bir yedeğini alabilirsiniz. Blogger tema yükleme seçeneği ararken tema yedekleme fikri pek cazip gelmeyebilir lakin herhengi bir olumsuzluk durumunda temanını geri yükleyebilmek için yedek almanız gerekir.

Zaten karma karışık ve bir daha görmek istemeyeceğiniz bir temaya sahipseniz yedek almanız gerekmez.

Blogger Tema Yükleme Blogger

Blogger Tema Yükleme

Blogger tema yükleme işlemide Yine Tema menüsünde yapılır. Blogunuz yeni bir tema yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Blogger hesabınızda oturum açıp blogunuza geldikten sonra sol menüden Tema menüsüne gelin.
  • Burda üç nokta simgesine tıklayıp Geri Yükle‘ye tıklayın.
  • Açılan uyarı ekranına yükle diyerek devam edin.
  • Bilgisayarınızdan .xml formatında bir tema seçerek tamam’a basın
  • Tema yüklenene kadar bekleyin
  • Tema yükleme işlemi tamamdır. Yeni temanızı görmek için blogunuzu görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yeni temanız üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.
Blogger Tema Yükleme Blogger

Sonuç Olarak: Her şey yolunda giderse, yeni bir şablona sahip bir blogun gurur sahibi olmalısınız. Şablonunuzu önizlemek ve görünmesini beklediğiniz şekilde görüntülendiğinden emin olmak istersiniz.

Çoğu temada silinmesi gereken birçok öğe bulunur. Oluşturmadığınız veya istemediğiniz menüler ve metinlerle önceden doldurulmuş kukla alanlarla birlikte gelirler.

Düzen menüsüne giderek tüm widget’larınızı ayarlayın. Temanızın tasarımına bağlı olarak, Blogger’ın Şablon Tasarımcısı alanı üzerinden herhangi bir özelleştirme yapamayabilirsiniz. Şablon Tasarımcısı’nı destekleyen çok az sayıda özel tema buldum.

Blogger Tema Yükleme BloggerTemayı kullanmak için kullandığınız lisansın şartlarını kontrol ettiğinizden emin olun. Çoğu durumda, tema tasarımcısının linki bulunur ve bunu kaldıramazsınız. Daha iyi destek ve özel özelliklere sahip premium bir tema satın almak 50-100 Tl değerinde olabilir.

İyi haber şu ki, ilk tema işe yaramazsa – artık blogger tema yüklemeyi biliyorsunuz. Tema denemeye devam edin ve en iyisini bulun.

Not: Blogger tema yükleme konusunda proplem yaşıyor ve yardıma ihtiyacınız varsa çekinmeden yazabilirsiniz. Yorum alanından bunu dile getirseniz mutlaka dönüş sağlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz