Blogger Nedir – Blogger Blog Açmak İçin Uygun mu?

Blogger nedir? Blogger, Google’ın blog açmak için sunduğu ücretsiz aracıdır. Blogger eskiden, toğun bir şekilde Blogger logosuyla kaplıydı, ancak şuan blogger esnek ve markasız, bu nedenle büyük bir yatırım yapmak zorunda kalmadan bloglarınızı oluşturmak ve tanıtmak için kullanabilirsiniz.

Blogger Nedir - Blogger Blog Açmak İçin Uygun mu? Blogger Genel

Blogger Nasıl Kullanılır?

Daha karmaşık blog oluşturma araçları olmasına ve işlevsellik bakımından biraz geride kalmasına rağmen, maliyet (ücretsiz) ve esnekliğin birleşimi blogger’ı çekici hale getirmektedir. İster aileniz ve arkadaşlarınızla, hayatınızda olup biteni paylaşmak için kullanabilir isterseniz politik görüşlerinizde paylaşmak kullanabilirsiniz. Ayrıca blogger ile istediğiniz her türlü içerik alanında ücretsiz blog oluşturabilirsiniz. Blogger blogunuzda birden fazla yazar olabileceği gibi isterseniz tek başınıza da yazabilirsiniz.

Not: Google’ın blogger servisini geliştirmek için fazla çaba göstermediği aşikar. Bu nedenle blogger servisinin bir süre sonra sona erme ihtimali olabilir. Ama bu durumda endişelenmenize gerek yok. Blogger blogunuzu wordpress’e veya başka bir blog platformuna geçirme şansınız vardır. Ve google blogger servisini sona erdirecek olursa bunu yapmanız için size gerekli süreyi tanıyacaktır.

Blogger ile bir blog açmak oldukça basittir. İlk önce eğer yoksa bir gmail hesabı oluşturursunuz. Ardından blogger.com‘a giderek blogunuz için bir isim ve şablon seçersiniz. İşletmenizle ilgili profesyonel blogunuzu hobilerinizle ilgili kişisel blogunuzdan ayırmak için tek bir hesap altında birden çok blog oluşturabilirsiniz.

Blogger Güvenli mi?

Blogger blogunuzu blogspot.com’da barındırır ve kullanıcıların blogunuzu nasıl kullandığını gösteren analizler içerir. Blogunuzu oluştururken varsayılan bir Blogger URL’si, mevcut alan adınızı veya Google Alan Adları aracılığıyla satın aldığınız bir alan adını kullanabilirsiniz. Google’ın ücretsiz barındırma hizmetini kullanmanın avantajı, herhangi bir güvenlik endişesi olmamasıdır ve blogunuz popüler hale gelirse blogunuzun çökmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. 

Blogger diğer tüm blog platformlarına nazaran en güvenli yerdir.

Blogunuza Kimlerin Erişebileceğini Seçebilirsiniz.

Blogger da açtığınız bir blogun sadece belirli kişiler tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak bu ayarı tek tek yayınlar için değil tüm blog için yapabilirsiniz.

Blogunuzu belirli kişiler tarafından erişilebilir yapmak istiyorsanız, yayınlarınızı onaylanmış okuyucularla sınırlandırın. Bu ayarı kullanırsanız, ziyaretçilerin google hesabında oturum açmış olması gerekir ve blogunuza üye olmuş olmalıdır.

Blogunuzu olabildiğince çok kişiyle paylaşmak istiyorsanız Blogger paylaşmayı kolaylaştırır. Facebook ve Pinterest gibi çoğu sosyal paylaşım sitesiyle uyumludur.

Düzenli kalmak ve okuyucuların belirli konulardaki yayınları bulmalarına yardımcı olmak için her bir gönderiye etiket ekleyin. Bu şekilde, hızlı yemek tarifleri, çocuklar için pişirme veya sağlıklı atıştırmalık fikirleri hakkındaki tüm yayınlarınız doğru bir şekilde tanımlanır.

Blog sayfanıza otomatik olarak reklam yerleştirmek için adsenseyi kullanarak doğrudan blogunuzdan para kazanabilirsiniz . Kazandığınız tutar, konunuza ve blogunuzun popülerliğine bağlıdır. AdSense kullanmıyorsanız, veya başka türlü reklam koymazsanız blogunuzda hiçbir reklam görünmez.

Blogger Nedir Sonuç Olarak

Düzenli yayınları takip edip edemeyeceğinizi ve düzenli bir kitleyi çekip çekemeyeceğinizi öğrenmek için Blogger ile bir blog açarak bloglama çalışmalarınıza başlayın. Daha sonra kâr için bloglama konusunda ciddiyseniz, kendi web alanınıza yatırım yapın ve daha fazla özelleştirme seçeneği ve izleme bilgisine sahip daha karmaşık bir blog oluşturma aracı kullanın. O zamana kadar, fiyat için Blogger çok yönlü bir blog aracı ve başlamak için mükemmel bir yer.

NOT : Blogger ile bloglamaya başlamak tamamen ücretsizdir. Ancak ücretsiz bir şekilde açacağınız sitenin uzantısı .blogspot.com.tr şeklinde bitecektir ki bu hoş bir görüntü değildir. Açtığınız blog ile markalaşma hedefiniz ve kazanç sağlama düşünceniz varsa 50-60 tl ücretle .com uzantılı bir alan adı alarak başlamanızı tavsiye ederiz.

] }
No comment