PİLOT MAAŞLARI NE KADAR? – 2020 TÜRKİYE VE DÜNYA GENELİ PİLOT MAAŞLARI

Pilotluk birçok kişinin hayalidir. Son zamanların gözde mesleklerinden biri olan pilot olabilmek için çok iyi bir eğitim gereklidir. Zorluğunun yanı sıra bu meslek en yüksek maaşlı meslekler arasındadır. Pilot maaşları ne kadar diye merak eden çok insan vardır. Pilotların çalıştıkları işyerindeki pozisyonlarına göre değişen gelirleri bulunur.

PİLOT MAAŞLARI NE KADAR? - 2020 TÜRKİYE VE DÜNYA GENELİ PİLOT MAAŞLARI İş Fikirleri

1) İş bulma garantili bir meslek olan pilot maaşları ne kadar bunu inceleyelim. 20.000 TL ile 60.000 TL arasında farklılık göstermektedir.   Çalışma saatleri sınırlı olmasına rağmen yorucu ve sorumluğu ağır meslekler arasındadır. Pozisyonlarına göre değişen maaşlar diğer meslek gruplarına bakıldığında çok daha iyidir. Ayrıca kendileri ücretsiz veya indirimli seyahat edebilirler. Sunulan tüm hizmetlerde de indirimden yararlanırlar.

Dünyayı gezmek görmek isteyen havacılığa meraklı kişiler tarafından tercih edilmelidir. Eğitim masrafları kazanılan paralar ile kısa sürede kendini amorti etmektedir. Yapılan araştırmalar pilotların işlerini severek yaptıklarını ve aldıkları maaştan tatmin olduklarını göstermektedir.

2. Türkiye ve dünya geneli pilot maaşlarına bakalım. Pilotlara en çok maaş veren ülkeler arasında Suudi Arabistan ve Çin gelmektedir. Maaşları 17.000-23.000 dolar arasındadır. Bu duruma bakıldığında ülkemizdeki pilotlar ortalama üçte bir oranında maaş almaktadır. En düşük veren ülkelerin başında Rusya gelmekte ve 6.000 dolar maaş verilmektedir.

Her ne kadar maaş oranları ortalama olarak verilmiş olsa da uçak tipi ve uçulan saate göre maaşlar değişkenlik göstermektedir. Türkiye ve dünya geneli pilot maaşları incelendiğinde ülkemizde de en düşüğe yakın ödeme yapıldığı anlaşılmaktadır.

Hayal edildiğinde bile insanı heyecanlandıran bu meslek aynı zamanda toplum tarafından sevilen ve saygı duyulan bir meslek dalıdır. Maaşlarının da yüksek olması meslekte tercih sebebidir. Birçok farklı ülke gezmek, farklı kültürleri tanımak ve en önemlisi de mavi gökyüzünde süzülmek isteyen herkes için ideal bir meslektir.

Her geçen gün rağbetin arttığı meslek dalı olarak pilotların maaşlarının daha da aratacağını tahmin etmek zor değildir. Ülkemize göre yüksek görünmesinin nedeni diğer meslek gruplarında maaşlardır. Zaman içinde dünya geneline uyumlu bir maaş olması arzulanmaktadır.

] }
No comment