İş Fikirleri

TİCARİ TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ NE KADAR PARA KAZANDIRIR? TAKSİCİLİĞİN SIRLARI NELERDİR?

Ulaşımın kolay ulaşılabilir ve keyifli araçları olan taksileri kullanmayan yoktur. Özellikle günümüz yaşam tarzında koşuşturmalı işler yaparken işe ve eve gitmek için veya acilen gitmemiz gereken yerlerde ve kendi aracımızla gitmek istediğimiz işler için taksi tercih ederiz.

TİCARİ TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ NE KADAR PARA KAZANDIRIR? TAKSİCİLİĞİN SIRLARI NELERDİR? İş Fikirleri

1) Ticari taksi şoförlüğü ne kadar para kazandırır bir inceleyelim. Çalışılan bölgeye bağlı olarak değişim göstermekle birlikte 1.000-2.000 TL den başlayan 7.000-8.000 TL yı bulan gelir dağılımı vardır. Tabi bu ücret farkı çalışılan il ve ilçeye göre farklılık göstermekle birlikte çalışılan durak da önemli ölçüde etkilemektedir.

Özellikle büyükşehirlerin vazgeçilmezi sayılan taksilerin şoförlüğünü yapmak kolay değildir. Ticari taksi şoförlüğü ne kadar para kazandırır sorusunun en iyi cevabı iş yapılan bölgede ve tercih edilmede gizlidir. Çevreyi iyi tanımanın yanı sıra iletişimin de iyi olması önemlidir. Müşteri portföyü taksicinin işini kolaylaştırabildiği gibi zorlaştırabilir de… Ancak iş bulma konusunda oldukça avantajlı bir iştir. Çünkü 24 saat çalışan bir taksi için en az 2 şoför gerekmektedir.

2) Taksiciliğin sırları nelerdir bir de bunu inceleyelim. Komisyon ödemeden çalışıyor olmak ücret açısından avantajlıdır. Çevreyi iyi tanımalı, trafik kurallarını iyi bilmeli ve bunu trafikte uygulamalıdır. Ceza yemesi durumunda gelir dengesi değişecek aynı zamanda müşteri ve durak açısından da güven kaybedecektir. Aracın evrakları her zaman kontrole hazır bulunmalıdır. Aracı dikkatli kullanmalı zarar vermekten kaçınmalıdır. Aracın bakım zamanlarını takip etmeli ve bakımı aksatmamalıdır. Aracın içinin temizliği de müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Bunlar taksiciliğin sırları arasında en önemlileridir.

Taksicinin güler yüzlü ve saygılı olması tercih sebebidir. Güven vermesi de büyük önem taşımaktadır. İnsanların hem kendi hem de ailelerinin güvenliği açısından kısmi süre ile emanet edilene gerekli saygı ve anlayış gösterilmelidir.

Taksiciler daha çok kazanmak için çalışacakları bölgeyi iyi seçmelidirler. O bölgede taksi durağının taksi sayısının az olması, alanın merkezi konumda yer alması önemlidir. Ayrıca sabır ve özveri isteyen bu işi yaparken istemek de önemlidir. Yoksa memnuniyetsizlik hoşgörüsüzlük olarak müşteriye yansıyabilir. Bu da işlerin daha da kötüye gitmesine sebep olur. Yeterince çalışıp tecrübe kazanmış taksiciler için işler daha kolaydır. Ancak işini severek ve isteyerek yapan herkes gibi başarıya ulaşmamak mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz