Sosyal Medya

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

İnstagram Hesap Gizleme nasıl yapılır?

İnstagram hesabını gizlemek mi istiyorsunuz? İnternette sizi arayabilecek bir grup veya kişi tarafından instagram hesabınızın görüntülenmesini istemiyorsanız instagram hesap gizleme iyi bir fikir.

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) Sosyal Medya

İnstagram profil gizleme oldukça basit bir işlemdir. Burada anlatılan instagram hesap gizleme işlemleri android telefonlar içindir ancak Iphone telefonlar için küçük birkaç değişiklik söz konusu olduğundan hesap gizleme işlemi Iphone içinde rahatlıkla yapılabilir.

 1. İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, profil alanında sağ üst köşede yer alan Menü simgesine dokunun.

2. Menü simgesine dokunduktan sonra Ayarlar dişlisine dokunun.

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) Sosyal Medya

3. Açılan ekranda kilit işareti bulunan Gizlilik alanına dokunun

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) Sosyal Medya

4. Gizlilik alanında ‘Bağlantılar‘ başlığı altında bulunan ‘Hesap Gizliliği‘ne dokunun.

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) Sosyal Medya

5. Açılan ekranda hesabınızı gizleyebilirsiniz. Resimde görüldüğü gibi ‘Gizli Hesap‘ yazısının karşısında ki onay kutucuğu mavi renkte olduğu zaman hesabınız gizli olmuş demektir.

İnstagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım) Sosyal Medya

6. İnstagram profil gizleme işlemini başarı ile yaptınız. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra kaydetme zorunluluğu yoktur. Hesap gizleme ayarları otomatik olarak yapılır. Gizli hesap seçeneği aktif olduğu sürece mevcut takipçileniz ve sizi takip etmeyi onayladığınız kullanıcılar instagram içeriklerinizi görebilir.

İnstagram Hesap Gizleme Hakkında Sorular ve Cevaplar

İnstagram gizli hesap ile ilgili olarak en sık sorulan sorular ve cevapları

1. İnstagaram profilimi gizli olarak ayaradıktan sonra, herhangi bir içeriğimi diğer sosyal ağlarda (facebook, twitter) paylaşmak istersem durum ne olur?

Bir yayını Facebook , Twitter veya başka bir sosyal ağ sitesinde paylaşmak isterseniz , bağımsız bir yayın olarak görüntülenmeye genel olarak erişilebilir olacaktır. Bunu görüntüleyen herkes, tam olarak görüntülemek istediğinde Instagram kalıcı bağlantısını tıklayabilir, ancak tam profilinizi görüntülemek için kullanıcı adınızı tıklarsa, sizi takip etmedikleri sürece diğer içeriğinizi göremezler.

2. Profilim gizli halde iken birisi beni takip etmek istediğinde paylaşımlarımı görebilir mi?

Siz Onaylayana kadar hayır. İnstagramda bir kullanıcı profili gizli olan başka bir kullanıcıyı takip etmek için ‘Takip et’ butonuna tıkladığı zaman yalnızca bir takip isteği gönderilir. Dolayısıyla bir kişiden takip isteği aldığınız zaman takip isteğini siz onaylamayana kadar paylaşımlarınızı göremezler.

3. Beni Takip eden birini takipçilerim arasından nasıl çıkarırım?

İnstagramda sizi takip eden birini takipçilerinizin arasından çıkarmak için kullannıcı engellemeniz gerekmektedir. Kullanıcının profilini açın. Sağ üst köşede yer alan üç daire simgesine dokunun. Engelle diyerek kullanıcıyı takipçilerinizden çıkarabilirsiniz.

4. Web’ten instagram.com’a girerek profilimi gizli yapabilir miyim?

Hayır. İnstagram şuan için kullanıcılar masaüstü ya da telefondan instagrama giriş yaparak gizlilik ayarlarına erişmesine izin vermiyor. Gizlilik ayarlarını yalnızca resmi olarak indirilebilen İphone ve android uygulamaları üzerinden yapabilirsiniz. İnstagram.com üzerinden profil bilgilerinizi düzenleyebilir, şifre değişikliği işlemi yapabilir, e-posta abonelik gibi işlemleri yapabilirsiniz.

5. İnstagram hesabımı gizlersem mevcut takipçilerimi kaybeder miyim?

Hayır. İnstagram profilini gizli yapma mevcut takipçilerin kaybolmasına sebep olmaz. Mevcut takipçileriniz sizi takip etmeye devam eder ve tüm içeriğinizi görüntüleyebilir. Birinin sizi takip etmesini istemiyorsanız 3. sorunun cevabına bakabilirsiniz.

6. Hesabımı ne sıklıkta ‘herkese açık’ ya da ‘gizli hesap’ yapabilirim?

Gizlilik ayarlarının ne sıklıkta değiştirilebileceği konusunda herhangi bir sınır belirtilmemiştir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yok gibi. Bu nedele günde birkaç kez değişiklik yapmak bir problem yaratmayacaktır. Lakin dikkat etmek gerekir ki instagram diğer etkinlikler için kısıtlamalar getirmiştir.

7. Bir kulanıcıyı etiketlersem veya yayınlarımdan birine etiket eklersem ne olur? Herkes Görebilir mi?

Yalnızca sizi takip eden kullanıcılar görebilir. Sizi takip etmeyen veya açıklamaya bir etiket ekleyerek diğer kullanıcıları etiketlemek , yayının gizliliğini geçersiz kılmaz. Sizi zaten takip etmeyen başkaları tarafından görülemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz