Halk Bankasının Konut Kredi Faiz Oranı Kaç?

Konut almak günümüzde birçok kiracı ve gayrimenkul yatırımcısı için oldukça önemli yatırım araçlarından birisini ifade etmektedir. Ancak konut fiyatları da oldukça yüksek meblağlar olduğu için bu konuda bankaların sunmuş olduğu konut kredileri tam anlamıyla imdada yetişmektedir.

Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan Halk Bankası konut kredisi de ev sahibi olmak isteyenlerin yardımına yetişen en önemli finansal araçlardan birisidir. Siz de Halk Bankasının sunmuş olduğu uygun faiz oranları ve avantajlı ödeme seçenekleri ile hayalinizdeki eve kavuşabilir ve kiracılık derdinden kurtulabilirsiniz.

Halk Bankasının Konut Kredi Faiz Oranı Kaç? İş Fikirleri

Konut Kredisi Alırken Ulaşabileceğiniz Diğer Bilgiler  

Halk Bankasının konut kredi faiz oranı kaç? Ev almayı düşünenlerin en çok merak ettikleri ve araştırdıkları konuların başında gelmektedir. Ancak Halk bankası faiz oranları ile birlikte bankaların konut kredileri ile ilgili şu bilgilerini de inceleyebilirsiniz:

 * Aylık taksit miktarının ne kadar olacağı
 * Toplam ödeme miktarının ne kadar olacağı
 * Kredilendirme oranı
 * Ödenecek toplam faiz miktarı
 * Ev kredisi faiz oranları
 * Yıllık maliyet oranı
 * Dosya masrafı ve işlem ücretleri
 * Talep edilen kefil sayısı

Tüm bu bilgiler ışığında kendiniz için en uygun konut kredisine ulaşabilirsiniz. Bu konuda Halk Bankasının sunmuş olduğu oldukça cazip fırsatları da göz önünde bulundurarak sizin için en uygun konut kredisine ulaşabilirsiniz. Diğer tüm bankaların sunmuş olduğu konut kredileri arasında sunmuş olduğu cazip olanaklarla dikkat çeken Halkbank, 120 aya kadar varan vadelerle müşterilerine konut kredisi olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda düşük ev kredisi faizleri ve esnek ödeme planları ile her bütçeye uygun geri ödeme olanakları da bulunmaktadır.

Halkbank Konut Kredisinde Ödeme Planları Nasıl?

Halkbank konut kredisini tercih ettiğiniz takdirde dilerseniz eşit miktarlarda taksitler halinde dilerseniz de kendi ödeme koşullarınıza göre belirleyeceğiniz miktarlarda bir ödeme planı çıkartabilirsiniz. Eğer her ay düzenli ve sabit bir deme miktarını seçecek olursanız almış olduğunuz ev kredisi sayesinde kira öder gibi yeni bir eve sahip olabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları Nasıl?

Halkbank konut kredisi faiz oranı kaç? Ev sahibi olmayı düşünen kişilerin en çok sorduğu soruların başında gelmektedir. Halkbankası konut faiz oranları, 29.11.2019 tarihi itibariyle 102 ay vade için %0,99 gibi oldukça uygun bir faiz oranı sunmaktadır. Örneklemek gerekirse 100 bin TL’lik bir Halkbankası konut kredisi için 120 ayda 172.790 TL’lik bir geri ödeme miktarı karşınıza çıkacaktır.

Halkbank Ev Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbankası konut kredisine başvurmak için bankanın tüm şubelerine bireysel olarak başvuruda bulunabileceğiniz gibi online olanaklarla da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz sonrasında sizden istenecek belgeler ise şu şekildedir:

 * Nüfus cüzdanı fotokopisi
 * Gelir belgenizi gösterir belge
 * Ek gelir belgesi
 * Almayı düşündüğünüz konuta ait kat mülkiyetli tapu belgesi

Pekii Halk Bankası konut kredisinden yararlanabilmek için hangi şartları yerine getirmeniz gerekmektedir? Bunun için;

 * 18 yaşını doldurmuş olmak
 * Kredi notunuzun iyi olması
 * Gelirinizi resmi olarak belgelendirebiliyor olmak
 * Evli olanlar için eş onay yazısı
 * Alınacak olan konutun tapuda mesken olarak geçmesi
 * Konutun iskan belgesine sahip olması yani yapı kullanma izin belgesinin olması gerekmektedir.

Tüm bunları sağladıktan sonra kullanmak istediğiniz konut kredisi miktarını belirleyerek kredi için gerekli adımların başlamasını sağlayabilirsiniz. Krediniz onaylandığı takdirde ise banka tarafından tarafınıza iletilen kredi ödeme planını ve kredi sözleşmesini onaylayabilirsiniz.

] }
No comment