Devlet Desteği İle Dükkan Açmak

Herkes kendi içinin patronu olmak ister ama bu kimi zaman çok da mümkün olmaz zira insanların ekonomik şartları elvermez. İşte böylesi durumlarda da insanların bazıları pes etmez ve kendilerine destek verecek birileri yok ise inatla örneğin devlet desteği ile dükkan açmak ve hayallerine ulaşmak isterler. Bu yazıda da bu konuya detaylı olarak bakılmaktadır.

Hükümetimiz bu konuda girişimci olan kişilere çok daha ciddi avantajlar sunmaktadır

Devlet Desteği İle Dükkan Açmak İş Fikirleri

Hangi Kurumlardan Destek Alınabilir?

Devlet desteği ile dükkan açmak isteyenlerin karşısına çıkan seçenekler şunlardır

Öncelikli olarak kısa adı KOSGEB olarak bilinen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Daire Başkanlığı. Burada girişimcilik programına devam edenler sonrasında devlet desteği ile işyeri açabilmektedir. Bunun yanında yine KOSGEB üst limiti dönem dönem değişmekle beraber işyeri açma kredisini anlaşmış olduğu ilgili bankalar üzerinden vermektedir.Kadın girişimciler de erkeklere göre pozitif ayrımcılık yapılarak daha yüksek destekler verilmektedir. Girişimcilik programları düzenli olarak açılmaktadır.

Kısa adı TÜBİTAK  olan Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu tarafından 150 bin Türk Lirasına kadar yenilikçi iş fikirleri için farklı kurumlar aracılığı ile yılın belli dönemlerinde verilen krediler vardır. Burada teknoloji odaklı olarak çalışma yapılması gerekmektedir ve çağrı yılda 2 kere açılmaktadır

Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı kentlerde kaymakamlığa bağlı olan kurumlardır ve toplamda 15 bin TL değerine kadar destek vermektedir.

Eğer dükkan değil köyde bir işyeri açmak isteyenler için ise daha farklı destekler vardır.

Kadın girişimciler için de bunların dışında özel destek programları hangi alanda olursa olsun mevcuttur.

Destek Alınırken Bilinmesi Gerekenler

Devlet desteği ile dükkan açmak isteyenler için görüldüğü gibi insanların karşısına çok farklı seçenekler çıkıyor. Kişiler bunlar içinde kendilerine en uygun olanı seçerek ilgili kurumlara başvurmalıdır. Kredi alacak olanlar ise ihtiyaç duydukları oranlarda kredi çekme yoluna gitmeli ve gereksiz yere kredi kullanmamalıdır. Tüm üstte belirtilen kurumların adım adım kontrol yaptığı unutulmadan gerçekçi ve doğru net bilgiler verilmelidir. Kurumlar yanıltmaya çalışılmamalıdır.

] }
No comment