Genel

BİTCOİN CÜZDANI NEDİR? BİTCOİN CÜZDAN NASIL ALINIR? NASIL KULLANILIR?

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin cüzdanı, sahip olduğunuz Bitcoin yatırım değerlerinizi depolayan bir alan olarak kullanılmamaktadır. Sahip olduğunuz Bitcoin finansal değerlerinizi özel ve genel hatlarını saklayan bir nevi özel nitelikli bilgi arşivi cüzdan niteliği taşımaktadır. Bitcoin cüzdanı ile bakiyelerinizi aktif bir şekilde görebilir, kripto para tanımlayabilir ve blok zincir sistemi ile aktif bir şekilde transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin adres planı kod sitemi ile faaliyet göstermekte olup,26-35 karakter aralığında bir rakam ve harflerden oluşan karakter şifre bilgilerinden oluşmaktadır.

BİTCOİN CÜZDANI NEDİR?  BİTCOİN CÜZDAN NASIL ALINIR? NASIL KULLANILIR? Genel

Başkaları tarafından bitcoin cüzdanınızın görüntülenmesini sağlayan ve cüzdanınıza bitcoin gönderimi sağlayan genel anahtar işlevi Bitçoin cüzdanının adresi nitelini taşımaktadır. Cüzdanınızın özel anahtar bölümünü kullanarak ta ayrıca başkalarına bitçoin aktarımı ve hızlı gönderim işlemlerine aktif katılabilirsiniz. Bitcoin cüzdanınız ile bakiyenizde bulunan Bitçoin değerlerini; reel para niteliği taşıyan ayrıca Türk Lirası, Dolar, Euro vb para birimlerine dönüştüremezsiniz. Bitcoin cüzdanları güncellenen seçenek ve değer yapılandırılması ile;

-Masaüstü
-Paper(kâğıt cüzdan)
-Web(online) olarak işlem görmekte kullanıcıların aktif seçim yapma limitlerine göre faaliyet alanını büyük oranda geliştirmektedir.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Alınır?

Kaynaklarınızı etkin bir biçimde yatırıma dönüştürmek, bitçoin kripto para yatırım seçeneğini kullanmak ve elinizdeki değerlerin güvenli bir kaynakta biriktirilmesini sağlayabilirsiniz. Bitçoinlerinizin güvenle ve en az riskle muhafaza edilmesini istiyorsanız mutlaka en kısa zamanda Bitçoin cüzdanı alabilirsiniz. Mobil, masaüstü, fiziksel kullanım alanı ve kağıt cüzdan seçenekleri ile  bitçoin cüzdan  alma  işlemlerinden  birini seçerek kısa zamanda   Bitçoin cüzdan sahibi  olabilirsiniz.

Telefonunuzun Android,IOS,Windows,Phone ve Blackberry  uygulamalarından  birine sahipseniz ve  Bitçoin uygulamasını  indirerek  güvenli bir Bitçoin saklama alanı yaratabilir;tamamen en az riskle  bitçoin değerlerinizi koruma altına  alabilirsiniz.

Bitçoin Knots ,Bitcoin Core,muultiBit,Armory,Electrum, mSIGNA,Bither,ArcBit,BitGo,Green  adres ve içeriklerinin  bilgisayarınıza kurabileceğiniz nitelikteki  marka kalitesi gelişmiş  bitcoin cüzdan hizmetleridir.

Flash bellek büyüklüğündeki Fiziksel bitçoin cüzdanları da ayrıca kullanılan uygulamalardandır. Trezsor, Ledger Nano,Digital Bitbox ve Keepkey  donanımı ile  işlev gören  Bitcoin cüzdanları işlek  bir biçimde kullanılan  diğer marka örneklerindendir.

Online Bİtçoin cüzdanları ise kolaylıkla sahip olabileceğiniz,  marka ve seçiciliği ile dikkatlice araştırıp sahip olabileceğiniz bir diğer Bitçoin online cüzdan uygulamalarındandır.

Coinapult,Coinbase,BTC.com,Biitgo,Green Adreess,CoinSPACE ,Blockchain.info  gibi marka faaliyetleri  etkin hizmet vererek  online bitçoin cüzdanları olarak  sistemde yerini almıştır.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin cüzdanı ile istediğiniz zaman bitçoin kripto para yatırımlarınızı başka kullanıcılara gönderebilir, aynı şekilde karşı taraftan da talep edebilirsiniz. Her türlü alış verişin etkili bir şekilde faaliyet alanı oluşturduğu bitçoin cüzdan sadece kendi değeri ile faal olarak işlev görmektedir. TL, Euro ya da Dolar cinsinden işlem görmemektedir.

-Kripto para birimlerinin TL ya da başka para birimlerine çevrilen işlemeleri Uluslar arası ölçekte değer gören m finansal kur sistemi ve dalgalanan iniş çıkış seviyeleriyle faiz oranları neticesinde belirli miktarlarda kur kaybı ve para bakiyenizin kesintiye uğramasına sebep olabilmektedir. Bu tamamen banka antlaşmalarınıza ve global ölçekteki paranın değer ve hız -akım hareketliliği kaydına göre değişmektedir.

 -Bitcoin cüzdan sağladığı imkan ve fırsatlar dahilinde mobil, online ve masaüstü uygulamaları olarak kullanılabilmektedir. Talep formunun online olarak doldurulması, ya da mobil seçenekle istek bildiriminde bulunulması bitcoin cüzdan mali dolaşım kur hizmetlerinin en büyük yardımcı faaliyet alanını oluşturmaktadır.

-Bitcoin cüzdanlarının kullanılması ve kullanıcılarının yatırımlarının güvende kontrol alına alınması; bir bankanın verdiği güvenden farksız olarak organizasyon alanı, teknik destek birimi olarak destek alanı yaratan kripto cüzdan yükümlülük şartnamesi ile kullanıcıların yasal sürece daha emin adımlarla yaklaşmasını büyük ölçekte sağlamayı başarmıştır.

Bitcoin cüzdan kullanımı her an eklinizin altında olan, talep edildiği taktirde kripto para dönüşüm dalgasına geçiş yapan, dönemin sanal para birimi, yatırım aracı olarak en işlek dijital sitemlerinden birisi haline gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz