Sosyal Medya

Twitter’da Marka Yaratmak

Kurumsal Markaların Twitter Kulanımı

Sosyal medya kullanımı günümüzde gün geçtikçe çok daha fazla bir şekilde ilerlemektedir. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden hem kurumlara hem de insan topluluğuna ürünlerini, eserlerini ve düşüncelerinizi paylaşabilme imkanını sağlayabilirsiniz. Sosyal medya uzmanlarından destek almanız markanızı geliştirmekte büyük katkı sağlayacaktır. İnsan etkileşimlerini arttırmakta olan sosyal medya ağları içerisinde twitter önemli bir yere sahip olmaktadır.

Twitter’da Marka Yaratmak

Sosyal medya alanında bulunan twitter ile ne yaptığımızla ilgili düşüncelerimizi, hislerimizi ver görüşlerimizi paylaşabileceğimiz sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Twitter ile siyasi gelişmeleri, ekonomi, spor alanlarında ne yaşandığına dair bilgileri anında öğrenmemize yardımcı olmaktadır. Twitter’da kendinizi geliştirerek birçok kullanıcıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Twitter Kullanımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirketiniz için de twitter hesabı kullanıyorsanız dikkat etmeniz belli başlı kurallar bulunmaktadır. Site içerisinde takipçilerinize en iyi ürün tanıtımını yaparak kurumsal imaj yaratmanız markanızın çok iyi yerlere gelmesini sağlayacaktır. Site içi tasarımınızı ve kullanıcı adınızın daha çok ilgi çekici özelliğinin olması gerekmektedir. Böylelikle twitter kullanıcılarının daha çok dikkatini çekecek ve markanızın tanıtımını daha iyi yapma şansınız bulunacaktır. Ayrıca firmanızda yapılmak istenilen tanıtımlarınızı en iyi şekilde özetleyerek ön plana çıkacaksınız. Genel isim kullanarak hem firmanıza hem de diğer markalar açısından ilk adım atmanızı sağlayacak ve kullanıcıların arama yapabileceği bir marka isimi bulmanız önemlidir. Kullanıcılar sitenize girdiğinde tasarımınızla karşı karşıya kalacaktır. Sitenizde bulunan ürünler kadar iç tasarımında önemli olduğunu vurgulamalıyız. Ayrıca siteniz üzerinde kuruma özel özgün bir logonun bulunması da önemlidir.

Twitter’da Bilgi Aktarımı

Twitter’da tamamlamış olduğunuz iç tasarımın dışında markanızı ve kendinizi tanımlayacak paylaşımlarda bulunmanız ön plana çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ürün tanıtımlarınızı en sade ve ürünü en iyi anlatacak şekilde olmalıdır. Müşterilerinizin görüşlerine önem vererek paylaşımlar yapmanız müşteri kapasitenizi arttıracaktır. Ayrıca ürün tanıtımlarınızı müşteri görüşleriyle desteklemeniz gerekmektedir.

Twitter’da Sürekli Aktif Olmak

Twitter hesabınız üzerinde aktifliğiniz de önemlidir. Paylaşımlarınızın içeriği kadar paylaşımlarınızı ne kadar sürede yaptığınız da önemlidir. Uygun içerikler hazırlayarak gün içerisinde mutlaka paylaşım yapmanız gerekmektedir. Böylelikle daha çok öne çıkabilirsiniz. Tasarımınız ne kadar iyi olsa da boş ve aktif olmayan bir hesap kullanıcıların dikkatini çekmeyecek ve markanızı iyi bir şekilde tanıtma fırsatını bulamayacaksınız. Bu yüzden Twitter hesabınızda aktifliğini önemli bir yere sahiptir.

Twitter’da Müşteri İle İletişim

Yaptığınız paylaşımlarda müşterilerinizin vereceği tepkiler ve düşünceleri de önem kılmaktadır. Ayrıca bu tepkiler doğrultusunda yaşayabileceğiniz problemler karşısında müşteri ile tartışılmaması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda müşteri ile tartışmanız sonucunda itibar kaybına uğrayabilirsiniz. Takipçilerinizin güncel olarak sizi takip etmesini sağlayabilir ve sunacağınız fırsatları onlara ulaştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz