Sosyal MedyaTeknoloji

Türkcell’den Yerli E-Mail Servisi : Yaani Mail

Türkcell’den Yerli E-posta Servisi Sonunda Geldi: YaaniMail

Türkcell gibi şirketlerin yerli ve milli adı altında çıkarttığı uygulamaları yakından takip ediyor musunuz? Ülkemizin ilk yerli arama motorunu çıkarttıklarını yaklaşık 2 yıl önce iddia etmişlerdi. O günden bugüne değişen pek bir şey olmadı gibi. Evet Yaani.com arama motorunu Türk geliştiriciler oluşturdu ancak bütün sistemler yerli ve milli düzeyde çalışmıyordu. Bu konu hakkında araştırma yapan geliştiriciler API’lerin Google tarafından çekildiğini iddia etti.

Türkcell’den Yerli E-Mail Servisi : Yaani Mail Sosyal Medya Teknoloji

Hatta bu iddialar arasında gerçekten kanıtlayan yorumlar da vardı. Ancak bu araştırmaları yapan ve Yaani.com arama motorunu eleştiren hiçbir geliştirici Yaani.com arama motorunun yaptıklarını yapmadı. Ellerini dahi oynatmadılar ama yerli sermaye ve yerli çalışanlarla bir şeyler yapan bir şirketi eleştirmekten çekinmediler dahi.

Türkcell yeni verdiği konferans ile Yaani Mail servisini sundu. Tamamen ücretsiz ve 2GB depolama alanı ile beraber geliyor. Gelin o halde YaaniMail servisini inceleyelim.

Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Nasıl Kullanılır? 

Türkcell’in genel müdürü Murat Erkan, 2019 yılının Nisan ayında bir tele konferansa katılarak ücretsiz bir Mail servisi üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Bir yıl içerisinde servisi aktif edebileceklerini ve kullanıcıların beğenisine sunulabileceğini ifade etmişti.  Dün yayınlanan rapor da YaaniMail’den bol bol bahsediyordu Türkcell. Dün yapılan basın toplantısı ile beraber resmen duyurulan YaaniMail artık kullanıcıların hizmetinde.
Yaani mecrasının yeni bir üyesi olan YaaniMail’i artık sizler de hemen hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bireysel kullanıcılar için ücretsiz olarak sunulan YaaniMail, ayrıca bireysel kullanıcılara 2 GB’lık ücretsiz depolama alanı seçeneği veriyor.

Sade ve şık tasarımı ile dikkat çeken yeni servisin kota durumunun ileride düzenlenebileceği ve bireysel kullanıcılara biraz daha ücretsiz alan verilebileceği tartışılan konular arasında. Masaüstünde mavi ve beyaz renk seçenekleri, mobil de ise sadece beyaz seçeneğinin mevcut olduğunu hatırlatmak gerekir. Yeni mail servisimizi şu andan itibaren tüm dünya kullanabilir.

Yeni açılan bir servis olması sebebi ile henüz dosya eklemeleri sadece 50 MB büyüklüğünde sınırlandırılmış ancak servis büyüdükçe bu sınırlamaların artacağı söylendi. Ayrıca kurumlara özel alan adları ile hizmet verebileceği açıklandı. Özellikle postaadi@yaani.com uzantısı ile mail adresi kullanmak yerine sirketismi@sirketalanadi.com seklinde ve YaaniMail güvencesi ile çalışabilecek.  Gelecek 1 yıl içerisinde kayıtlı olarak 2 milyon kullanıcıya ulaşacaklarını iddia eden Türkcell genel müdürü Murat Erkan, YaaniMail’in çok daha fazla büyüyerek dev rakiplerine karşı bir alternatif olabileceğini savunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz