Model Oyuncak Dükkânı Açmak

Model Oyuncak Dükkânı

Gündemimiz de karşımıza çıkan sorulardan biri radyo kontrollü ya da uzaktan kumandalı araçlar nedir? Diye sorulmaktadır. Özel bir verici kullanılarak belirli bir mesafeden kontrol sağlanabilen pille ya da yakıtla çalışan oyuncaklara denilmektedir. Uzaktan kumandanın çalıştırabileceği mesafe güç türüne ve oyuncağın çalışma mekanizmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Oyuncağın çalışma mekanizması genellikle elektromanyetik ya da radyo dalgaları tekniklerine göre hareket etmektedir. Satın alınırken ölçeklendirme yapılması ön plandadır.  Aynı zamanda arabalar, kamyonlar, uçaklar, helikopterler, zeplinler, yelkenliler, denizaltıları, robotlar, hayvanlar gibi pek çok uzaktan kumandalı oyuncak çeşitleri bulunmaktadır. Çalıştıkları mekaniğe göre farklılık gösterebilmektedirler ancak temel ilke aynı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Model Oyuncak Dükkânı Açmak İş Fikirleri

Model Oyuncak Dükkânı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük perakende işletmelerin yatırım yapmak için model oyuncak dükkanı açmaktadırlar. Hobi dükkânları Pazar da büyük ölçüde ön planda olmaktadır. Önemli olan potansiyel müşterilere sahip olarak samimi bir şekilde yaklaşmanız gerekmektedir. Bu şekilde müşteri kazanmanız çok daha rahat olacaktır. Dükkân açılırken bazı faktörler karşımıza çıkmaktadır. Yerel hobilere yönelik olmasıyla birlikte çevre etkenlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çevrede sizin açacağınız dükkân ile bağlantılı başka dükkânlar var ise rakiplerinizi arkada bırakmanız önemlidir.  Ayrıca yerel hobi olduğundan dolayı müşteriler genellikle şehir dışından dahi gelebilmektedir. Dükkânın ürün yelpazesinin ve çeşitliliğinin fazla olması da önemli noktalardan birisidir. Ürün yelpazesinin düşük olması ya da isteksiz olmanız iş hacminin düşmesine sebep olabilmektedir. Yöresel etkinliklerin olması şehir dışından müşteri toplanmasına da yardımcı olmaktadır.  İşe başlanırken yöresel halkın tercih edilebileceği ürünleri araştırılıp ve yatırım amaçlı o ürünlerin elinizde olması size avantaj sağlayacaktır.

Model Oyuncak Pazarının Yükselişi

Uzaktan kumandalı oyuncak çeşitlerinde uzun anten kullanıldığı biliyoruz. Daha sonralarında ise kablosuz teknoloji gelişerek ön plana çıkmaya başarmıştır. Aynı zamanda ürün çeşitliliği ve fiyat endeksi büyük ölçüde geliştirilmiştir. Küresel model oyuncak pazarı geleneksek oyuncak pazarına kıyasla daha yüksek bir ivme göstermiştir. İlginin artmasıyla birlikte gelecek yıllarda daha da yükseleceği öngörülmektedir. Bu durumda yeni ve ilgi çekici ürünler teknoloji gelişmelerine katkıda bulunması gerekmektedir. Üreticiler fiyatlarını arttırma çabalarıyla birlikte yeni model oyuncaklar piyasaya sürme çabasını da göz ardı etmemiştir.

Model Oyuncak Dükkanı Açma Maliyeti

Yetişkinlerin de ilgi duyduğu model oyuncak ve aksesuarların bulunabileceği dükkan açmak isteyen kişiler kendilerine de yapabilirler ancak bayilik alarak da bu işi devam ettirebilirler. Kendisi yapmak isteyen kişilerin en az 50.000 – 200.000 TL arasında bir maliyet söz konusu olabilmektedir. Ayrıca bu maliyetler ürün çeşitliliği ve bölgesine göre de değişiklik göstermektedir.

] }
No comment