BloggerSosyal Medya

Blog Nedir?

Bilgi paylaşımının en doğru şekilde yapıldığı hatta profesyonel bir biçimde yapıldığı mecraların adı blog siteleridir. Blog siteleri içerisinde insanlar bildiği ve yeni öğrendiği bilgileri yazılı bir hale getirerek paylaşırlar. Web-Login kelimelerinin kısaltımı ile Blog kelimesi meydana gelmiş ve bugünün en yaygın kullanılan bilgi paylaşımı mecrasına dönüşmüştür. Her birey internet sitesi sahibi olmak isteyebilir ve bunu blogdan yana kullanabilir.

Blog Nedir? Blogger Sosyal Medya

Blog Sayfalarının Diğer Sitelerden Ne Farkı Var?

Son kullanıcılar genel itibari ile bir internet sayfası ile blog sayfasının arasındaki farkı çok merak etmektedirler. İnternet siteleri kendi içerisinde çeşitli türlere ayrılırlar. Blog da bu internet sitelerinin içinde yer alır. Portal, forum ve blog gibi türleri olan internet sitelerinin arasında yer alan blog siteleri kendi başına bir otorite haline gelmiş ve insanların özellikle sosyal medya sitelerinden önce sık sık blog sitelerini kullandığı görülmüştür. İnsanların bir diğer merak ettiği konu ise blog sitesine sahip olabilmek için kod bilgisine gerek var mı? Blog sayfalarının oluşturulması için herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç yoktur. Her kullanıcı düzeyinden insanlar kendine bir blog sayfası oluşturabilir ve hemen kullanmaya başlayabilir. Hazır tasarımlar ve sizin için özel hazırlanmış özel eklentiler sayesinde hızlı bir şekilde ücretsiz blog sitenizi açabilir ve paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. Ancak kod bilginiz varsa bu size bir avantaj olacaktır.

Blog Sayfası Türleri

Dünyada çok sayıda blog sayfası türü vardır. Bilgi amacı ile açılan bloglar, ilgi odaklı bloglar, tasarım odaklı bloglar yani kişinin hangi alana ilgisi varsa o konuda blog sayfası açmaktadır. Bu da dağılımın daha spesifik bir şekilde olmasını sağlamıştır. İnternette günlük tutmak için dahi blog sayfası açılabilir. Özel veri akışları ile insanlara faydalı bilgiler sunulabilir ve en iyi çözümlerden birisi haline gelinebilir. Bugün Buzzfeed, webrazzi, shiftdelete gibi dev siteler dahi blog sayfa türünü kullanmaktadır. İnternetin tamamını oluşturan web sayfalarının sadece %40’ı blog sayfalarından oluşmaktadır. Kendi konseptinize en uygun blog sayfası ile bugün ne istiyorsanız onu paylaşabilirsiniz. Devamlı güncellemeler sayesinde kazanacağınız kitleler ile reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Bir asgari ücretten daha fazla kazanan bloggerların bugün varlığını devam edebilmesi için sürekli olarak kendilerini güncellediklerini görmekteyiz. Blog sayfasından nasıl para kazanılır konusu merak ediliyorsanız lütfen bir sonraki yazımızı bekleyin. Bir sonraki içeriğimizde daha detaylı bir şekilde Blog nasıl kurulur, blog nasıl düzenlenir, blog üzerinden nasıl para kazanılır gibi konulara yer veriyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz