Para KazanmaSosyal Medya

Twitch Nedir? Twitch İle Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir öğrenip Oyun Oynayarak para Kazanmak ister misiniz? Peki, oyun oynayarak para kazanıyor olsanız bu işi ömrünüzün sonuna kadar yapar mıydınız? Oyun oynayarak para kazanmak kolay olmasına kolayda marka olabilmek hiç kolay değil. Herhangi bir kanal açarak ufak bir kitle yaratarak hızlı bir şekilde 5-10 dolar para kazanabilirsiniz. Ancak insanlar artık marka olabilme peşinde. Marka olabilmek için ise büyük bir emek sarf etmek zorundalar. Siz de bu maceraya hazır mısınız? Peki, hazırım dediğinizi duyar gibiyiz… O halde Twitch nedir ve Twitch ile nasıl para kazanılır konulu içeriğimize göz atalım.

Twitch Nedir? Twitch İle Nasıl Para Kazanılır? Para Kazanma Sosyal Medya

Aylık 100 milyon ziyaretçinin Twitch’i kullandığını bilmelisiniz. Dünyanın en popüler sosyal medyalarından biri haline gelen Twitch bugün oyuncuların en fazla para kazanabildiği bir alan haline gelmiştir. Oyun oynayarak para kazanmak tabirini bundan 15-20 yıl önce söyleselerdi herhalde gülerdik. Ama bugün sırf para kazandıkları için şahıs şirketi haline gelmiş olan, çeşitli video ajansları ile beraber çalışan ve sponsorluklar alan Twitch kanalları var. Bu gibi gelişmeler artık iş süreçlerimizi ve gelecekte yapılabilecek işlerin durumunu az çok gösteriyor. Peki, konuya dönecek olursak;

Twitch Nedir?

Öncelikle Twitch’in nasıl bir platform olduğunu anlatalım; kategori bakımından çok niş bir platform olduğunu belirtelim öncelikle. Spesifik kategorisi ile sadece bilgisayar üzerinden oyun oynayan kişilerin canlı veyahut kurgu gibi aşamalardan geçilerek kaydedilmiş görüntülerinin yer aldığı bir internet sitesi. Eğer çılgınlar gibi oyun oynamıyorsanız bu siteyi daha önce duymamış olabilirsiniz ama oyun oynayanların uğrak mekanlarından bir tanesi olduğunu bilmelisiniz. Uluslararası etkinlikleri ile bol eğlence ve maddiyatın dolu olduğu bir mekan. Burada insanlar kendilerine profil oluştururlar ve canlı yayın yaparak bağış alırlar. Ayrıca abonelik sistemi ile insanları kendilerine abone ederek cüzi bir miktar para alırlar.

Eskiden internet kafeler vardı, arkadaşımızın yanına oturur Gta Vice City oynayışını izlerdik. O günleri hatırladınız değil mi? İşte o gün ki heyecanın aynısını bugün Twitch ile hissedebilirsiniz.

Twitch üzerinde yayıncı olabilmek için öncelikle yeterli bilgisayar sistemine ve oyun arşivine sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda webcam, kamera ve mikrofona ihtiyacınız var. Tüm bu gereksinimleri tamamladıktan sonra herhangi bir oyunu açarak Twitch üzerinde canlı yayınlar başlatabilirsiniz. Tabii ki öncelikle hesabınızın yayın yapabilir hale gelmesi gerekmektedir. Twitch yayıncı hesapları çok kolay bir şekilde açılabilmektedir. Öncelikle hemen siteye üye olmanız ve başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz onaylandıktan sonra tüm ekipmanlara sahipseniz hemen canlı yayınlara başlayabilir sizde bu deryadan faydalanabilirsiniz.

Twitch Nedir? Yeni Ek İş Fikirleri

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz