10 popüler YouTube kanalı fikri

Kendi youtube kanalınızı açmayı düşünüyor fakat bir türlü ne hakkında olması gerektiğine karar veremiyor musunuz? Burada sizin için harika 10 popüler youtube kanal fikri listeledik.

10 popüler YouTube kanalı fikri Sosyal Medya

2005’teki kuruluşundan bu yana YouTube, film yapımcıları için nispeten bilinmeyen bir siteden dünyadaki en popüler video akışı sitesine dönüştü. YouTube artık akla gelebilecek her konuda video barındırıyor. Her gün YouTube’a yüklenen videolar göz önüne alındığında, yeni youtube kanalı açıp bunu popüler hale getirmenin çok zor olduğu düşünülebilir. Ancak her şey bir fikirle başlar , youtube kanal fikriniz varsa, video pazarlamayı ve YouTube özelliklerinden anlıyorsanız ve biraz film yapma yeteneğiniz varsa, YouTube’da bir viral video kanalı başlatmak hala mümkündür. Vlogging, blog yazmak gibidir. YouTube’da başarılı olmanın en iyi yolu bir nişe odaklanmaktır. Dolayısıyla, YouTube kanalınız için fikir arıyorsanız, YouTube kanalları için en popüler on youtube kanal fikri burada.

1. Kişisel Vloglama

Kendi youtube kanalınızı başlatmanın en kolu yolu budur. Kişisel yaşamınızda olan şeyler sizin için sıradan görünebilir, ancak diğer insanların izlemesi onları etkileyebilir. Vlogger olmak için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yoktur. Günlük hayatınızı, düşüncelerinizi kaydetmeniz yeterlidir. Tıpkı bir günlükte yaptığınız gibi. Elbette, kabarcıklı bir kişiliğiniz veya videolarınızı sunmak için biraz ilginç bir yolunuz varsa, bu, kanalınızda viral bir video ile kendinizi bulma şansınızı artıracaktır.

2.Oyun

İyi oyun oynarım diyorsanız, YouTube kanalınız için potansiyel bir niş madeniniz vardır. En popüler oyuncu YouTuberlar, en yüksek YouTube abone sayısına sahiptirler. Örneğin PewDiePie’nin 74 milyon abonesi var. Oyun videoları oluşturmanın birkaç yolu vardır. En son oyunların haberlerini ekleyebilir veya popüler oyunların incelemelerinini yapabilirsiniz. Oyun videosunun bir başka popüler formatı, tüm oyun boyunca kayıt yapıp bunu yayınlamaktır. Oyuncular en son oyun haberlerini takip etmenin yanı sıra diğer insanların oyunları nasıl oynadığını görmek istiyor. Bu nedenle, yararlı ipuçları içeren bir oyun yorumu sunmak, kitlenizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

3. Yemek ve Tarifler

YouTube videoları tariflerin nasıl pişirileceğini açıklamak için ideal bir yoldur. Tarif kitapları iyidir, ancak insanlar malzemelerin nasıl hazırlandığını ve karıştırıldığını görmeyi severler. Yemek pişirme konusunda odaklanabileceğiniz birçok olası subniches var. Örneğin, insanlara kendi bölgenizden nasıl yemek yapılacağını gösterebilir veya pişirme gibi bir tür pişirmeye konsantre olabilirsiniz. Bu tür YouTube kanalı video pazarlama fırsatlarını da çekebilir. Kanalınız popüler hale gelirse, işletmeler içeriklerini veya mutfak gereçlerini tanıtmak için sizinle iletişime geçerler.

4. Ürün Yorumları

En popüler YouTube kanallarından bazıları, tavsiye ve yararlı bilgiler sunan kanallardır. Bu trendden yararlanabilmenin bir yolu, ürünleri ve hizmetleri gözden geçirmektir. Ürün inceleme videolarının alabileceği çeşitli biçimler vardır. Yeni bir ürünü ambalajından çıkardığınız, kutusundan çıkardığınız ve denediğiniz videolar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ürün test videoları ile ürünleri tanıtabilir böylece ürün ile ilgili kullanıcıları kanalınıza çekebilirsiniz. Ürünlerin nasıl kullanılacağına ilişkin eğitici videolar da çok popüler.

5. Sağlık ve Fitness İpuçları

Birçok insanın sağlık ve fitness ipuçlarını bulduğu ilk yer YouTube’dur. Sağlık ve zindelik, yaygın olarak paylaşılan çok sayıda viral videoyu oluşturan çok popüler bir konu. Egzersiz videoları özellikle popülerdir, çünkü videodaki bir antrenmanı takip etmek bir kitaptan antrenman yapmaktan daha kolaydır. Antrenmanlarınızı kişisel bir hikayeyle ilişkilendirebilirseniz, ellerinizde viral bir video olabilir. Popüler sağlık ve fitness kanallarına video pazarlama fırsatları da sunulmaktadır. Kanalınızın YouTube analizleri iyi bir seviyeye ulaştığında size sponsorluk fırsatları sunulabilir.

6. Seyahat

Seyahat videoları, YouTube da paylaşmak için popüler bir konudur. Bu, kişisel vlog ile kolayca birleştirilebilen bir şeydir. Evden çok uzak olmasanız bile, deneyimlerinizi paylaşmak bölgenizde yaşamayan insanlar için ilginç olacaktır. Tek yapmanız gereken nereye giderseniz gidin fotoğraf makinenizi yanınıza almanız. Ardından, gördüğünüz şeylerin ve yol boyunca tanıştığınız ilginç kişilerin videolarını çekebilirsiniz.

7. Gadget’lar ve Teknoloji

Bir YouTube video kanalında iyi kullanmak zorunda olduğunuz bilgileri koyabilirsiniz. Unutmayın, yapması sizin için kolay olan bazı şeyler başka insanlar için zor olabilir.. Bunun çok iyi bir örneği teknoloji ve araçlardır. Örneğin, biraz photoshop uzmanıysanız becerilerinizi “nasıl yapılır” videolarıyla paylaşabilirsiniz. Bir bilgisayarı nasıl ayıracağınızı ve tamir edeceğinizi biliyorsanız, bunu nasıl yapacağını öğrenmek isteyen başka insanlar da olacaktır. Çoğu insanın bir şeylerin nasıl yapılacağını öğrenmek için gittiği ilk yer internettir. Bir videodan öğrenmek bir kitaptan öğrenmekten çok daha kolaydır. Eğlenceli ve bilgilendirici teknik eğitim videoları hazırlayabilirseniz, yakında YouTube izlemelerinizin arttığını görmeye başlayacaksınız.

8. Restoran ve Yiyecek Yorumları

Yemek işinden iyi anlarım diyorsanız, bir gıda inceleme kanalı sizin için doğru olabilir. Bir gıda inceleyicisi olmak için bir beceriye ihtiyacınız yok, sadece yeni yiyecekleri denemek için bir tutku. İyi bir restoran inceleme kanalı yapmak için seyahat etmenize gerek yok. Yerel yemek mekanlarınıza odaklanabilirsiniz. Bu, kanalınız için daha az rekabet olduğu anlamına gelecektir. Dışarıda yemek yemek sizin için uygun değilse değilse, mağazalardan satın aldığınız yiyecekleri gözden geçirebilirsiniz. İnsanlar her zaman diğer insanların yiyeceklerle ilgili görüşlerini görmekle ilgilenir ve insanlar her zaman yeni yiyeceklerin denemesi için fikirler ararlar.

9. Pratik bilgiler

İnsanlar zamandan tasarruf etmenin ya da paradan tasarruf etmenin yeni yollarını bulmayı sever, bu nedenle her zaman için bu konuda büyük bir talep vardır. Genel olarak pratik bilgilerle ilgili bir kanal başlatabilir ya da makyaj hileleri, yemek pişirmenin kolay yolları veya evde uygulanabilen basit şeyler gibi bir alt konulara konsantre olabilirsiniz. Bu tür kanallar aynı zamanda en iyi listelerin kanıtlanmış yöntemini kullanma olasılığını da sunar. En iyi 10 mutfak pratiği, 12 inanılmaz soda kullanımı veya doğum günü hediyelerinden tasarruf etmenin 8 yolu olsun, bunlar gibi listeler izleyicileri çekmek için harika bir yoldur.

10.Mizah

Diğerlerinden daha fazla viral video oluşturabilbe şansı olan bir kanal türü mizah kanallarıdır. Bu, birçok video türüne uygulanabilecek bir kategoridir. Çok başarılı YouTuber’ların çoğu, ana konu başka bir şey olsa bile videolarında mizah kullanıyor. İnsanların yüzlerine bir gülümseme koyabilirseniz, videolarınız paylaşılacak ve YouTube izlemelerniz başlayacak.

] }
No comment