Kombi Dükkânı İçin Neler Gereklidir?

Eğer kombi dükkânı açmak gibi bir düşünceniz varsa bu konuda sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle elinizde dükkân açmak için yeterli bir para yoksa KOSGEB desteğinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. KOSGEB, tüm sektörlerde girişimciler için faizsiz kredi ya da hibe kredi imkânları sunmaktadır. Bu sayede kombi satış dükkânı açarken sırtınızdaki yük bir nebze azalmış olur. İsterseniz gelin iş için gerekenler neler birlikte bakalım.

Kombi Dükkânı İçin Neler Gereklidir? Genel

Kombi dükkânı için neler gerekli?

Eğer bu işe girişecekseniz ısıtma üzerine her türlü işi bilmeli ve bu işleri yapabilmelisiniz. Piyasası geniş olan bu sektörde ustalığınızı konuşturmanız gerekiyor. Bunun dışında en önemli bir diğer konuysa bayilik almak olacak. Eğer bayiliğiniz yoksa bu piyasa da tutunmanızın pek mümkün gözükmüyor. Ayrıca bayilik alacağınız markanın merkezi sistem kazanları mutlaka bulunmalı ve popüler bir marka olması gerekmektedir. Bunlar yanı sıra doğalgaz ustası, tesisatçı ve kaynakçılar ile alanında usta kişilerle anlaşmalısınız. Normalde bir kişi yeterli olur ancak açacağınız dükkânın büyüklüğüne göre bu sayıyı siz belirlemelisiniz. Bunlar bir yana deneyimli bir mühendis de bulmalısınız. Yani daha önce kombi dükkânlarda çalışmış olması şart. Hepsinin sertifikası olmalı ve usta statüsünde olurlarsa işi ellerine bulaştırmazlar. Genelde yeni açılan dükkânlara acemi kişiler alındığından daha çok kar edileceği sanılıyor. Ancak acemi kişinin verdiği zararla çok rahat usta bir kişinin maaşını verebilirsiniz.

Kombi dükkânı nasıl açılır? Kombi hakkında bazı tüyolar…

Elemanları ayarladıktan sonra bulunduğunuz şehirdeki doğalgaz ve diğer kombi türleri için dağıtım kuruluşlarından gerekli sertifikaları almalısınız. Bizim tavsiyemiz sadece doğalgaz alanında satış yapmamanızdan yana. Tüm kombi türlerinde satış yapacağınız bir firma açmazsanız tutunmanız çok zor olur.

Tüm bunları hallettikten sonra gerisini işe alacağınız mühendis ile kolayca halledebilirsiniz. Kısaca mühendisle birlikte malzeme ihtiyacınızı belirler, gerekli malzemeleri alırsınız. Daha sonra da ustalarınız malzemelerle gerekli işleri yaparlar. İş için gerekenler bunlar. Bu piyasa işini düzgün yapanlar için oldukça kolay ve getirisi yüksek bir sektör. Ancak işinizi düzgün yapmadığınız takdirde iflas etme riskinizde oldukça yüksek.

] }
No comment