Sosyal Medya

Sosyal Medyadan Daha Fazla Trafik Çekmek için 5 Tavsiye

Web sitemize trafik çekmek için sosyal medyayı hemen hemen herkes kullanır. Kimileri bu işte oldukça iyidir ve web sitesine oldukça iyi hit kazandırır. Sosyal medya en çok hit getiren trafik getiren kaynaklardan olsa da en çok uğraş gerektiren bir yerdir . Ara sıra twit atıp, facebook durum güncellemesi yapmak trafik çekmek için yeterli değildir. Bu yazıda sizlere sosyal medyadan daha fazla hit çekebilmek için yapabileceğiniz 5 tavsiye bulunmakta.

Sosyal Medyadan Daha Fazla Trafik Çekmek için 5 Tavsiye Sosyal Medya

1. Doğrudan link paylaşmayın / her gönderiye link ekleyin

 Dorudan link paylaşmak yerine içeriğinizle alakalı olarak bir yayın oluşturabilir ve bu yayına ilgili içeriğinizin linkini ekleyebilirsiniz. Yani burada amaç kullanıcıyı zorlamamaktır. Eğer tıklamak istemiyorsa sadece link paylaştığınız için görmezden gelecektir ve buda paylaşımınızın kalitesini düşürür. Tabi bu link ekleme işini yapmak instagram veya vine gibi platformlarda zor olabilir. Ancak alternatif sosyal medya sitelerine yönelebilirsiniz.

2. Her zaman bir resim ekleyin

Şu anda sosyal medya kullanıcılarının çoğunluğunun mobilde olduğunu düşünürsek, sosyal medya yayınlarında görsel kullanmak oldukça önemlidir. Görüntüler her zaman için metinden daha çok dikkat çeker ve kullanıcının ekranında daha çok yer kaplar. Bunun yanısıra doğru görseli kullanmak potensiyel müşterilere içerik hakkında bilgi verir ve etkileşime geçme ihtimelini arttırır. Görseller etkileşimi artırır.

Facebook’taki resimli yayınlar %39 daha fazla ilgi çekiyor
Linkedin’deki resimli yayınlar %98 daha fazla yorum alıyor
Twitter’da resim veya video eklemek, etkileşimi %200 oranında artırabilir.

3. Blog Paylaşımlarınıza Sosyal Medya Butonları Ekleyin

Sosyal medyadan trafik çekebilmek gayet iyi bir iştir. Ancak diğer insanların sizin için yapacakları daha da iyidir. Eğer içeriğinizin kalitesine güveniyorsanız ve sitenizde sosyal medya paylaşım butonları yoksa belkide şuan birçok sosyal medya trafiğinden mahrumsunuz. Sosyal medya paylaşım butonları, sayfayı doğrudan seçtiğiniz sosyal medya kanalında paylaşmanıza olanak sağlayan blog gönderilerinin üstünde veya altında olabilen renkli düğmelerdir. içeriğinizi paylaşmak isteyen okuyucularını kolaylık sağlarlar ve okuyucuyu rahatsız etmeyen tarzdadırlar.

4. Ücretli Reklam Yayınlamak

Sosyal medyadan en çok ve en hızlı trafik çekme yöntemidir. Eğer sağlam bir sosyal medya trafiğiniz varsa, ücretli reklam yapmak hitinizi yükseltecektir. Yeni kişilerin içeriğinize ulaşabilmesi için farklı hedefleme seçenekleri (konum,cinsiyet, yaş gibi) ile denemeler yapabilirsiniz.

5. Aktif olun ve takipçilerinizle ilgilenin

Birçok marka sosyal medya hesaplarını yeterince güncellememektedir. Takipçilerinizle ilgilenmenin ve onları potansiyel ziyaretçi/müşteri yapmanın tek yolu aktif olmak ve sürekli etkileşim halinde olmaktır. Aksi halde takipçileriniz sizi unutabilirler. Sosyal medya da aktiflikten bahsedildiği zaman aklınıza hemen gecenizi gündüzünüze katıp çalışmak gelmesin. Sosyal medyada aktif olun diyorsak hayatınızı oraya adayın demiyoruz. İşte size basit ama ekili bir program.

*Günde 1-3 tanıtım dışı yayın yapın.(web sitenizi içermesin.)
*Günde 1-3 markanızı paylaşın. içeriğiniz paylaşın.
*Diğer yerlerden, içeriklerden 1-3 paylaşım yapın.
*Takipçilerinize cevap vermek için 5-10 dakika zamanınızı ayırın.

6. Tutarlı olun

B2B markalarını incelerseniz, sosyal medya etkinlikleriyle her zaman tutarlı olduklarını fark edeceksiniz. Düzenli olarak yüksek kaliteli, ilginç içerik yayınlamak ve yorumlara yanıt vermek sayfanızı tek taraflı bir konuşma yerine canlı ve ilgi çekici tutar.Aktifliği de aşırıya götürmeyin ve 15 dakikada bir güncelleme yapın yoksa herkesi rahatsız edersiniz, ancak varlığınızı bilinir hale getirirsiniz. Markanızın sosyal medyada daha çok bir insana ve bir B2B kuruluşuna benzemesini sağlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz