Youtube Profil Resmi Değiştirme

Youtube Profil Resmi değiştirme kişisel youtube da gözen çarpan önemli detaylardan bir tanesidir, Youtube da profil resmi değiştirme bu nedenle çok önemlidir. Buna göre, bu kılavuz, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda ve ayrıca akıllı telefonlarda nasıl değişiklik yapılacağını kapsayan, profil resminizi nasıl değiştireceğinizi açıklar.

Youtube Profil Resmi Değiştirme Sosyal Medya

Bir Tarayıcıda YouTube’daki Profil Resminizi Değiştirme

YouTube profil resminiz Google+ profilinizden geliyor . Bu nedenle, iki yoldan biriyle değiştirebilirsiniz: YouTube’a giriş yapıp oradan değiştirerek veya doğrudan Google+ hesabınıza giderek.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları için (Windows ve Mac), işte YouTube ile nasıl değiştirileceği:

Bir bilgisayarın tarayıcısından youtube.com adresine gidin .
Ekranın sağ üst köşesinde, YouTube profil resmi tıklayın .
Kananılız kısmına tıklayın .
Profil resmininize tıklayın .
DÜZENLE’ye tıklayın .
Buradan profil resmi olarak kullanmak istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz. Bu, aynı zamanda Google+ resminiz olan YouTube profil resminizi de değiştirir. Ancak, değişikliğin tüm ilgili hesaplara kaydolmasının birkaç dakika ila birkaç saat arasında bir süre alabileceğini unutmayın (örneğin, Gmail ve Google Hangouts için de sizin resminiz).

Bazı kullanıcıların başına gelebilecek bir şey , Google profil fotoğraflarını bu şekilde değiştirdikten sonra bile YouTube profil fotoğraflarının inatla aynı kalabilmesidir. Bu sorun aslında YouTube profilinizi ziyaret eden hiç kimseyi etkilemese de, video paylaşım sitesine tekrar giriş yaptığınızda eski resminizi görmeye devam etmek sinir bozucu olabilir. Neyse ki, tarayıcınızın önbelleğini temizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Youtube para kazanma konusu ile ile ilgileniyorsanız Youtube kanal açma başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Google+ Kullanarak YouTube Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz

Alternatif olarak, doğrudan Google+ hesabınıza gidebilir ve doğrudan YouTube Kanalım resmini değiştirebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

Plus.google.com adresine gidin.
Profile tıklayın  (ekranın sağ üst köşesinde).
Profil resmi üzerindeki değiştir‘e tıklayın.
Buradan profil resmi olarak kullanmak istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz.

Bu işlem Google+ profil resminizi değiştirecek ve uzantı olarak, YouTube kanalınızın ve profilinizin resmini de değiştirecek.

Akıllı Telefon veya Tablet Kullanarak YouTube Profil Resmi Değiştirme

Kullanmaya hazır bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız olmadığını varsayarsak, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak YouTube profil resminizi değiştirebilirsiniz. İOS veya Android kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın, YouTube uygulamasını cihazınızda indirdiyseniz, yapacağınız iş şunlardır:

YouTube uygulamasını açın.
YouTube hesabınıza giriş yapın.
Profil resminize sayfanın sağ üst köşesine dokunun.
Kanalım’a dokunun.
Ayarlar dişli simgesine dokunun.
Profil resmine dokunun.
Fotoğraf çek veya Fotoğraflarınızdan birini seçin.
Bir fotoğraf çekin veya cihazınıza kaydedilmiş bir fotoğraf seçin ve ardından Fotoğraf Kullan öğesine dokunun.

Daha sonra ekranın altında “Profil fotoğrafı başarıyla güncellendi” yazan bir mesaj görmelisiniz.