İnstagramda Video Nasil Kaydedilir

Herhangi bir cihazda, herhangi bir yerde izlemek üzere instagramdaki videolarınızı kaydedin.

Instagram , kullanıcının paylaştığı fotoğraflarıyla tanınmasına rağmen , videolar sosyal medya hizmetinin içeriğinin de büyük bir bölümünü oluşturuyor. Bazı durumlarda, daha sonra izlemek üzere Instagram videolarını kaydetmek veya posterity için yalnızca bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda depolamak isteyebilirsiniz. Neyse ki, bu birkaç dakika içinde yapılabilir.

İnstagramda Video Nasil Kaydedilir Sosyal Medya

Instagram Videolarını veya Hikayelerini Kaydet

İnstagram uygulamasını açın.
Kaydetmek istediğiniz hikayeyi veya videoyu açın.
Sağ alt köşede bulunan ve üç nokta ile gösterilen ilgili menü düğmesine dokunun .
Açılır menü belirdiğinde, Kaydet veya Fotoğraf / Video Kaydet‘e dokunun . iOS kullanıcıları ayrıca bir hikayenin tüm içeriğini bir video dosyası olarak almanızı sağlayan Save Story’ye de dokunabilir .

Başka Bir Kullanıcının Instagram Videoları Nasıl Kaydedilir

Kendi Instagram videolarınızı almak faydalı olsa da, çoğu kullanıcı başkaları tarafından paylaşılan videoları indirmek ister. Bir Mac veya PC’de, bu, Instagram’ın web tabanlı sürümü üzerinden yapılabilirken, Android ve iOS kullanıcılarının üçüncü taraf bir uygulamaya veya aşağıda açıklanan geçici çözümü kullanmaları gerekir.

Videoları Instagram’dan Bilgisayarınıza Kaydetme

İnstagramda Video Nasil Kaydedilir Sosyal Medya

Web tarayıcınızı açın ve indirmek istediğiniz Instagram videosunu içeren sayfaya gidin.

Sayfadaki video yayınının dışındaki herhangi bir yeri sağ tıklayın.

Bağlam menüsü göründüğünde, Sayfa Kaynağını Göster veya Öğeyi İncele’yi seçin. Bu seçenek tarayıcıya bağlı olarak değişir.

Şimdi sayfanın tamamı için kaynak kodunu gösteren yeni bir sekme görünmelidir. Aşağıdaki klavye kısayolunu kullanarak tarayıcının Bul alanını başlatın: Windows’ta Ctrl + F ; Cmd + F MacOS üzerinde.

Düzenleme alanı göründüğünde, aşağıdaki metni girin: mp4

Her biri eksiksiz bir URL ile birlikte birkaç sonuç vurgulanacaktır . Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ilkini kopyalayıp yapıştırın.

Yeni bir sekme açın ve kopyalanan URL’yi adres çubuğuna yapıştırın. Enter veya Return tuşuna basın

Video şimdi kendi bağımsız oynatıcısına yüklenmeli. Video penceresinde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Videoyu farklı kaydet‘i seçin .

Artık MP4 video dosyasını sabit sürücünüzde saklamak istediğiniz dosya adını ve konumunu belirleyebilirsiniz .

Videoları Instagram’dan Telefonunuza veya Tabletinize Kaydetme

Android ve iOS kullanıcıları, diğer kullanıcıların Instagram videolarını cihazlarının kamera rulosuna kaydetme seçeneğine sahip olabilir, ancak bunu üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla yapmaları gerekir. Maalesef, bu uygulamaların büyük çoğunluğu söz verildiği gibi sunulmuyor ve birçoğu kötü amaçlı yazılım ya da diğer istenmeyen yazılımlarla birleştiler .

Bir Instagram videosu kaydetmeyi ve akıllı telefonunuza veya tabletinize aktarmayı düşünüyorsanız, önce yukarıdaki talimatları izleyerek bir bilgisayara indirmenizi, ardından e-posta veya başka bir paylaşım yöntemiyle cihazınıza aktarmanızı öneririz.

] }
1 comment

blank
Murat says: - Ekim 26, 2019, 9:12 pm

3. parti bir yazılım kullanmadan videoları indirmenin en kolay yolu yazdı da da bahsettiğiniz gibi CTRL+U yaparak kaynak kodlarına bakmak, tabi sürekli video indirme ihtiyacı varsa 3.parti yazılımlar işi pratik hale getiriyor. Mobilde ise daha da kolay aslında, çoğu uygulama Instagram'da bağlantıyı kopyaladığınız anda indirme işlemini arkaplanda başlatıyor. Tabi uygulamanın açık olması(arkaplanda) ve indirme için gerekli iznin verilmiş olması gerekiyor. Yazı çok faydalı, elinize sağlık.