Genel

Etsy Nedir?

Etsy, başka bir yerde bulması zor olan benzersiz veya eski ürünlere odaklanmış bir çevrimiçi pazardır. Fabrikada üretilen malzemeler yerine el yapımı malzemeleri düşünün. Küçük işletmelerin başarılı olabileceği ve bireylerin sevdikleri için özel bir hediye bulabileceği bir yer olan Etsy, kontrol etmeye değer bir web sitesidir. Evet bu yazıda etsy kullanmanızı kolaylaştıracak ipuçları var.

Etsy Nasıl Çalışır

Etsy’de kullanıcılar zanaat ürünlerine, benzersiz sanat eserlerine, mücevherlere hatta çoçuk oyuncaklarına kadar herşeyi görebilir inceleyebilirler. Etsy’de kullanıcılar diğer eticaret sitelerinden farklı olarak, sitenin sosyal ağ özellikleri sayesinde satıcılarla daha fazla bağlantı içinde olabilirler.

Etsy Nedir? Genel

Not : Etsy ürünleri kendi saklamaz veya satmaz. Alıcı ve satıcıları buluşturan bir ortam.
Etsy satıcılarının profilleri gezerek onlar hakkında bilgi edinmenin yanı sıra ürünlerinin incelemelerini de okumak mümkündür. Bunun amacı klasik bir e ticaret sitesinden farklı olarak burayı daha toplumsal ve sosyal göstermektir. Bunlar dışındaki diğer işlemler diğer sitelerdekiyle hemen hemen aynıdır.

Etsy’ye Nasıl Katılabilirsiniz

Eğer bu siteden sadece bir satın alma işlemi yapacaksanız üyelik oluşturmanız gerekmez. Alışveriş sepetine bir ürün ekleyerek kayıt olmadan ödeme yaparak ürünü alabilirsiniz. Bir ürün almak için ideal olan budur.
Not : Etsy’de ürün satmak istiyorsanız bir hesap oluşturmalı ve bir dükkan açmanız gerekir.

Etsy’de Ne Satın Alabilir ve Satabilirsiniz?

Etsy ürünlerini bazı önemli kategorilere göre ayırır:

Takı ve Aksesuarlar: Kolyeler, küpeler, bilezikler, ayrıca çantalar ve cüzdanlar.

Giyim ve Ayakkabı: Elbiseler, tişörtler ve ceketler ile ayakkabılar gibi.

Ev ve Yaşam: Yastık, vazo, kilim, yatak takımı, banyo ürünleri ve evcil hayvan malzemeleri gibi eşyalar.

Düğün ve Parti: Parti malzemelerinden korsajlara, düğün dekorasyonlarına ve kişiselleştirilmiş hediyelere.

Oyuncaklar ve Eğlence: Her çeşit oyuncak, artı alet, kitap, müzik aletleri ve diğer eğlenceli el sanatları.

Sanat ve Koleksiyon: Baskılar, fotoğraf, resimler ve diğer sanat türleri ile figürinler.

El Sanatları Malzemeleri ve Araçları: Kendi benzersiz eşyalarınızı veya ürünlerinizi yapmak için kullanılan her şey.

Vintage: 20 yaşın üzerindeki önceden sahip olunan öğeler. Bu kategoride 20 yıldan eski olmayan ürünlerin satışına izin verilmez.

Not:Tüm ürünler el yapımı, vintage veya bir el işi temini olmalıdır. Etsy’de satılmaya uygun olması için eski ürünlerin en az 20 yaşında olması gerekir. Fikri mülkiyet politikalarını ihlal eden maddeler konusunda da kısıtlamalar vardır ve yeniden satılmasına da izin verilmez.

Bir ürün Neden Etsy’den Alınmalıdır

En önemlisi etsy mağazaları başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz ürünler bulmak için harika bir yerdir. Kendinizi benzersiz eşyalarınızla göstermeye hevesliyseniz, etsy sizin için harika bir web sitesidir. Evinizin başkalarınınkinden farklı görünmesini sağlayacak tonlarca orijinal ürünü var. Ayrıca, şu ana kadar ihtiyaç duyduğunuzda fark etmemiş olabileceğiniz rastgele parçaları ve ürünleri bulmak için de harikadır.

Not:Burada bahsedilen benzersiz ürünleri almak pahalı gibi görünebilir. Ancak çoğu zaman beklenilenden daha ucuza maliyeti vardır.

Etsy antika ya da zanaat gibi eşyalar satan yerlere uğramak zorunda kalmadan eski eşya bulabileceğiniz bir yerdir. Eğer nostajliden ve hatıra toplamaktan hoşlanıyorsanız sizin için etsy ebay’dan daha iyi bir yer.

Neden Etsy’de Satış Yapalım?

Sanatsal ürünlerinizin reklamını yapmak istiyorsanız Etsy’de satış yapmak harika bir fikir. Bir Etsy mağazasına kaydolmak birkaç dakika sürer ve yerel topluluk temelli pazarlarla sınırlı olmak yerine, mallarınızı dünyaya göstermek için harika bir yoldur. EBay’in aksine, Etsy, yaptığınız eşyaları satabileceğiniz çok daha kişisel bir yer sunar. Müşterilerinizin süreçle daha fazla ilgilenmelerini sağlamak için kendiniz ve işinizle ilgili kişisel bir profil yazmanız mümkündür. Mesaj alışverişi yeteneği sayesinde, hem siz hem de alıcının mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Etsy Satışı Yasak Olan Ürünler

Aslında yazının içinde bunu defalarca belirttik ancak özetle tekrar açıklamak söyleyelim : el emeği ürünlerin veya bu tarz ürünlerin ham maddesinin satıldığı bir sitedir. Başka mağazalardan aldığınız ürünlerin satışını Etsy’de yapmak “reselling” olarak adlandırılır ve yasaktır.  Burada satacağınız ürünlerin üretim aşamasında bizzat bulunmanız veya el emeği ürünlerin ham maddesini satışa koyuyor olmanız, zorunludur.

Etsy Ücretleri

Etsy satıcı ücretleri de gayet ucuzdur. Ürün başına 0,20 ABD ile,  listede  dört ay boyunca veya satışa kadar etkindir. Ürününüz satıldığında, yüzde 5 işlem ücreti ve yüzde 3 + 0,25 $ ödeme işlem ücreti ödersiniz.

Not: Ayrıca 10 aylık paketi mevcuttur. Mağazanız için ekstra özelleştirme seçenekleri ekler, size ücretsiz 15 liste kredisi sunar ve ayrıca ürünleriniz stokta olduğunda müşterilere haber verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz