Sosyal MedyaTeknoloji

2019’un En Popüler 10 Web Sitesi

2019 yılı için dünyanın en popüler 10 web sitesi toplam trafik ve istatistik ve analitik servisi olan Alexa tarafından tutulan benzersiz ziyaretçi bilgilerine göre seçildi .

2019'un En Popüler 10 Web Sitesi Sosyal Medya Teknoloji

Google.com

Google, dünyanın en popüler arama motorudur. Her gün milyarlarca insan 3.5 milyar arama yapıyor ve bu sadece arama için değil – Google ayrıca çok çeşitli çevre hizmetleri sunuyor. 2019’da, Google.com hem küresel pazarda hem de ABD’de 1. en popüler web sitesidir.

Youtube.com

Muhtemelen bu hafta YouTube’da bir video izlediniz, birçok insan gibi. YouTube, web’deki en popüler video web sitesidir ve YouTube’da her gün yaklaşık 5 milyar video izlenmektedir. Youtube.com’un 2019’da hem küresel pazarda hem de ABD’de en çok kullanılan 2 numaralı web sitesi olmasına rağmen, YouTube görünümlerinin yüzde 80’i ABD dışından.

Facebook.com

Facebook internetteki en popüler sosyal medya sitesidir. Dünyada her gün 1.4 milyardan fazla aktif kullanıcı, ailesi ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için Facebook’a erişmektedir.

2019’da, Facebook.com küresel pazardaki en popüler 3 ve ABD’deki 4 numaralı web sitesidir.

Baidu.com

Yüzde 70’lik bir arama pazar payıyla Baidu, Çin’in en büyük arama motorudur ve her gün milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Tahminler, Çin’in yüzde 90’ının Baidu’yu arama motoru olarak kullandığı yönünde. Google’a çok benzeyen Baidu, AdWords, Tercüme ve Haritalar’a bir alternatif de dahil olmak üzere ortak siteler sunar.

Baidu dünya çapında 4 numaralı en popüler web sitesi iken Çin’de 1 numara. Baidu ziyaretçilerinin sadece yüzde 1’i ABD’den geliyor

Wikipedia.org

Wikipedia, web’deki en kullanışlı (ve kullanılan) sitelerden biridir. Herhangi bir içerik parçasının söz konusu konuda uzmanlığı olan herhangi biri tarafından düzenlenebilir olması anlamında “canlı” bir kaynaktır. Dünya çapında daha fazla insan, web’deki bilgi tabanlı herhangi bir kaynaktan daha fazla Wikipedia kullanıyor.

2019’da, Vikipedi, dünya çapında en popüler 5 numaralı site, ABD’de ise 6 numaralı sitedir.

QQ.com

QQ.com, Çin’de bir mesajlaşma servisidir. Hedeflerine, kullanıcılarına “tek elden çevrimiçi hayat hizmeti” sunmaktır. Sosyal ağ hizmeti, kullanıcıları blog yazmaya, fotoğraf göndermeye, günlük tutmaya, video izlemeye ve müzik dinlemeye teşvik eder.

QQ.com, 210 milyondan fazla kullanıcısı olan anlık mesajlaşma programında eşzamanlı çevrimiçi kullanıcılar için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. Aktif aylık kullanıcılar 800 milyonu aşıyor.

QQ.com, dünyadaki en popüler 10 web sitesi ve Çin’deki 2. sırada yer almaktadır. ABD’li kullanıcılar trafiğin yalnızca yüzde 1,5’ini oluşturuyor.

Taobao

Taobao, Çin için bir online alışveriş sitesidir. Her yaş için giyim ve elektronik sunar ve kullanıcılar sitede satın alabilir veya satabilir. Taobao, dünyanın en büyük e-ticaret sitesidir ve bir milyardan fazla ürün listesine sahiptir.

Taobao dünya çapında 7 numara ve Çin’de 3 numara sırada. ABD’li kullanıcılar sitenin toplam trafiğinin yaklaşık yüzde 1,5’ini oluşturuyor.

Yahoo.com

Yahoo bir web portalı ve arama motorudur. Posta, haberler, haritalar, videolar ve daha pek çok web hizmeti sunuyor. Yahoo istatistiklerini özgürce dağıtmıyor, ancak son zamanlarda yapılan bir tahmin ayda ziyaretçi sayısını 1 milyara düşürdü.

Yahoo, dünya genelinde 8 numarada.

Tmall

TMall, Çin’de bir çevrimiçi perakende sitesidir. Alibaba Group tarafından işletilen Taobao sitesinin bir parçası. Dünyanın en büyük ikinci e-ticaret sitesi ve aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

TMall küresel olarak 9, Çin’de ise 4. sırada.

Amazon.com

Amazon, “Dünyanın en müşteri odaklı şirketi” olma yolunda ilerliyor. Amazon.com web sitesi, doğrudan veya aracı olarak kitaplar, filmler, elektronik ürünler, oyuncaklar ve diğer birçok ürün dahil olmak üzere çok çeşitli perakende ürünleri sunmaktadır. Prime hizmeti sayesinde video ve müzik sunar. ABD’de 600 milyondan fazla ürünü satılmaya hazır 1 numaralı alışveriş sitesidir. Küresel olarak, site 11 pazarda 3 milyardan fazla ürün satıyor.

Amazon, 2019 yılında dünyanın en popüler 10 numaralı web sitesidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz