Adsense

Bir niş blog açmak için 5 Öneri

Başarılı Bir Niş Blog Açmanın Sırları

Bir niş blog son derece odaklı bir blog. Başka bir deyişle, bir niş blogunda yayınlanan tüm içerikler doğrudan dar bir konuyla ilgilidir. Niş bloglar, küçük blog yazarlarının okuyucuları cezbetmeleri, bloglarından para kazanmaları ve blog dünyasında başarılı bir yer açmaları için harika bir yol sunar . Kendi niş blogunuzu başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Bir niş blog açmak için 5 Öneri Adsense

Tutkulu Olduğunuz Bir Konu Seçin

Bir niş blogger dar bir konu hakkında çok yazmak zorunda. Bu, o konuda güçlü fikirlere, hislere ve düşüncelere sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Daha geniş konuları bir niş blog konusuna bağlamak kesinlikle mümkün olsa da, sadık okuyucularınız, niş konunuzla ilgili benzersiz yaklaşımınızı okumak için blogunuza geleceklerdir. Başarılı olmak için, okuyucularınızın aradıklarını iletmeniz gerekir. Niş konunuzdan bağımsız yazı yazmanız okuyucularınızı kaçırabilir ve ihtiyaç duydukları bilgi ve konuşma için başka bir yere gitmelerine sebeb olabilir.

Hakkında Çok Bildiğiniz Bir Konu Seçin ya da Hakkında Okumak ve Araştırma Yapmaktan Keyif Aldığınız bir konu

En iyi niş blog yazarları konuları hakkında çok şey biliyorlar. Konuyla ilgili olarak kendi bloglarıyla ilgili uzmanlar olabilirler veya sadece kendi blog konularını okumaktan, araştırmaktan ve öğrenmekten ve bu öğrenmeleri kendi benzersiz yazıları ile tartışmaktan zevk alabilirler. Her iki yoldan sonra bir niş blogger başarılı olabilir. Başarının anahtarı zeka, odak ve tutkuyla yazmaktır. Özgün içerikleriniz niş blogunuzun kalabalıktan sıyrılmasını sağlayacak.

Dar Bir Konu Seçin

Niş odaklı demek. Bu, çok dar bir konu seçmeniz ve buna bağlı kalmanız gerektiği anlamına gelir; böylece blogunuzu gerçek bir niş blog olarak konumlandırabilirsiniz. Örneğin, arabalar gibi geniş bir konuyla ilgili blog yazmak yerine, klasik Ford Mustangs gibi bir yer seçebilirsiniz. Alternatif olarak, gemi yolculukları gibi geniş bir konuyla ilgili blog yazmak yerine, küçük çocuklu ailelerin yolculukları hakkında blog yazabilirsiniz.

Trend Niş’lere Dikkat Edin

Uzun ömürlü başarılı bir blog oluşturmak istiyorsanız, bugün hit alabilecek olan ancak gelecekte kaybolabilecek bir yer seçmemelisiniz. Örneğin, beğendiğiniz belirli bir televizyon programı hakkında bir blog yazmayı seçmek çok eğlenceli olabilir, ancak program iptal edilirse, blogunuza ne olur? Büyük olasılıkla, trafiğiniz yeniden artmamak üzere yavaşlayacaktır. Seçtiğiniz niş konunun kısa ömürlü olmadığından emin olun.

Anahtar Kelime Araştırması Yapın ve Uzun Kuyruğa Gidin

Uzun kuyruklu arama motoru optimizasyonu, yüksek oranda hedeflenmiş trafik elde etmek için çok belirgin anahtar kelimeler kullanmakla ilgilidir. Derin bloglara sahip büyük bloglar ve Web siteleri ile rekabet etmek zor ve bu gerçek, arama motorları optimizasyonunda olduğu gibi, her şeyde olduğu gibi geçerli. Örneğin, ‘ebeveynlik’ gibi geniş anahtar kelimeler için büyük sitelerle rekabet etmek çok zor olacaktır. Bununla birlikte, ebeveynlerin gençliğine ilişkin niş blog için ‘genç ödeneği’ gibi niş blogunuzun içeriğiyle yakından ilgili çok hedefli bir anahtar kelime öbeği seçerseniz, rekabetiniz daha küçük olur ve trafiğiniz daha hedeflenir. Anahtar kelime araştırması yapmak ve blog içeriğinizi en iyi anahtar kelimeler için optimize etmek için zaman ayırmanız gerekir .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz