Bitcoin Nedir

Bitcoin Hakkında

Bitcoin sanal para birimlerimden en değerli olanıdır. Bu para birimi genel olarak internet ortamında yapılan alışverişlerde kullanılır. Bazı kişiler ise Bitcoin para biriminin deep web sitelerinin para birimi olduğunu iddia ederler. Herhangi bir ülkeye ait bir para birimi olmadığı ve sadece bir koddan ibaret olduğu için bu deyim doğru olabilir. Fakat yine de bu gibi görüşlere fazla kulak asmamak gerekir. Bitcoin ağ üzerinden madenciler sayesinde çıkarılır. Madenciler yüksek bir hız ve güce sahip olan bilgisayarlar tarafından oluşturulur.

Bitcoin Nedir Genel

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği yapmak istiyorsanız öncelikle sağlam birkaç bilgisayara ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. İşlemcileri son derece güçlü olan bilgisayarları tercih etmek daha fazla bitcoin bulmanıza yardımcı olacaktır. Özelliksiz ve eski bilgisayarlar ile bitcoin aramanız sizlere bir fayda sağlamayacaktır. Güçlü bilgisayarlar ile kurduğunuz bir sistem sayesinde ağ üzerinde bitcoin madenciliği yapabilirsiniz. Bitcoin arayan sayısının çok olması bu anlamda bitcoin bulunmasını da zorlaştırmıştır. Daha kolay bir şekilde bulmak isteyenlerin mutlaka iyi bilgisayarlar kullanmaları gerekir. Aksi halde hem bilgisayarlar yanar hem de giden elektrik parasını ödeyecek kadar bile bitcoin bulunamaz. Madenci modunda bilgisayarların çok fazla elektrik yaktığı da unutulmamalıdır.

Bitcoin İşinde Para Var mı?

Bitcoin işi yapılabilirse kar bırakan bir iş olabilir, fakat çoğu kişi hevesli bir şekilde bu işe başlasa da aradığını bulamaz. Bu nedenle fazla umutlu olmamak, ama yine de işe girmek mantıklı olabilir. Eğer bu işi yapamıyorsanız çok fazla uğraşmadan bırakmanız en doğrusu olacaktır. Aksi halde paranız ve vaktiniz boşuna gidecektir.

Bitcoin Buldum Nasıl Paraya Çeviririm?

Bitcoin bulunması halinde bunların paraya çevrildiği sitelerde satılması gerekir. Bu siteler çoğu zaman komisyon alsa da bazen bu sitelerden tanıştığınız kişilere doğrudan da satış yapabilirsiniz. Bu sayede komisyon ödemekten kurtulur ve ilk elden tüm parayı siz alırsınız. Satışını yaparken dolandırılmamak için dikkatli olmanız gerekir.

] }
No comment