Genel

Bilgisayar ekrani ters Döndü (Çözüm)

Bilgisayar ekranı neden ters ya da yan döndü? Ekran yan ya da ters ise bilgisayarımı nasıl düzeltebilirim?

Bilgisayarınızın ayarlarındaki değişiklikler, bilgisayar ekranındaki görüntünün yan ya da baş aşağı olmasına neden olabilir. Ekran yönünü normale döndürmek için aşağıdaki yöntemleri  kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden birini seçerek sorununuzu ortadan kaldırın.

Yöntem 1:

Ekranı ters dönmüş bilgisayarınızı açın. Ctrl ve Alt tuşlarını basılı tutun. Bu tuşları basılı tutarken yukarı ok tuşuna basın. Bu tuşlara aynı anda basmak, ekranı varsayılan ayarlara geri döndürmelidir.

Not: Ekranı farklı bir yöne döndürmek için Ctrl ve Alt tuşlarını basılı tutarken  Sol, Sağ veya Aşağı ok tuşlarına basabilirsiniz.

Yöntem 2:

Bilgisayarınızın masaüstü ekranını sağ tıklayın. Windows 10’daki (Windows 7 ve 8 / 8.1) veya Ekran ayarlarında Ekran Çözünürlüğüne tıklayın. Yönlendirme açılır menüsünde Yatay’yı seçin.

Yöntem 3:

Bilgisayarınızın masaüstü ekranını sağ tıklayın. Grafik Seçenekleri’ni tıklayın. Döndürme’ye tıklayın ve Normale Döndür’ü seçin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz