Genel

Yüklenmeyen Windows Sürücüleri Kaldırma

Bilgisayarda mavi ekran hatalarının büyük bölümü yüklenmeyen Windows sürücülerinden kaynaklanır. Daha anlaşılır bir dille özetlemek gerekirse Windows işletim sistemi ile donanım arasında yer alan çeşitli kodların, yüklenmesi gereken sürücülere geçit vermemesi ile bu tip sıkıntılar meydana gelmektedir.
Yüklenmeyen Windows sürücüleri kaldırma, Aygıt Yöneticisi yardımı ile hatalı ve düzgün çalışmayan donanım sürücülerini kaldırabilirsiniz.
Bu sayede düzgün çalışmayan donanım sürücülerini işletim sisteminizden kaldırarak eski donanım sürücüsünü aktif edecektir.
Yüklenmeyen Windows Sürücüleri Kaldırma Genel
Hatalı Donanım Sürücüsünü Eski Sürücüye Geri Döndürme
  • İlk olarak yapmanız gereken Aygıt Yöneticisi tablosunu açarak işleme başlayabiliriz.
  • Kullanmakta olduğunuz donanım kategorisini bulunuz ve çift tıklayınız.
  • Donanım kategorisi altında yer alan sorunlu donanım sürücüsü ismine çift tıklayınız.
  • Aşağıda yer alan görseller ile detaylı olarak sorunlu Windows sürücülerini işletim sisteminizden kaldırabilirsiniz.
  • Var olan eski sürücüyü yüklemek istiyorsanız eğer ufak bir kutucukta yapmak istediğiniz işlemden emin olup olmadığınız sorulacak, Evet yanıtını onaylarsanız eğer eski bir sürücüyü tekrardan aktif edecektir.
Sorunlu olan donanım sürücü aygıtlarını yukarıdaki gösterilen anlatım ve görseller ile kaldırabilirsiniz. Sorunlu sürücüyü bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra çoğu sürücüyü kendi web sitesinden yada çeşitli sitelerde yer alan donanım sürücülerini indirerek sorunlu sürücüyü güncelleyebilmenizi sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz