YAPILABİLECEK YENİ İŞ FİKİRLERİ

YAPILABİLECEK YENİ İŞ FİKİRLERİ

Bu yazımda girişimci arkadaşlar için hayata geçirilebilecek yeni iş fikirlerinden bahsedeceğim.Öncelikle kendi işinizi kurmak ve başarılı olmak istiyorsanız, hangi sektörlerin daha güçlü hangi sektörlerin daha zayıf olduğunu bilmelisiniz.Düşünceniz bahsedeceğim yeni iş fikirlerinden biriyle uyuşuyorsa girişimcilik dünyasına girebilirsiniz.

İş kurmak için gerekenler i bilmiyorsanız tıklayın

YAPILABİLECEK YENİ İŞ FİKİRLERİ İş Fikirleri

En hızlı büyüyen sektörleri incelemeniz, hangi işe başlamanız gerektiğini anlamanın en iyi yoludur.Güzel paralar kazanabileceğiniz bir iş kurmak istiyorsanız ki herkes ister, aşağıda sıralayacağım yatırım fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

İyi kazançlar elde edilebilen bu yeni iş fikirleri, girişimciler için faydalı olacaktır.

Yeni İş Fikirleri

1-) TAVUK YETİŞTİRMEK

 Sağlıklı ve dengeli beslenmeye, günümüzde eskiye nazaran daha çok önem veren insanlar artık zamanla kırmızı et yerine beyaz et yemeye başlamışlardır.Son yıllarda dünya üzerinde tavuk ye yumurta tüketimi sürekli bir artış içerisindedir.Dolayısıyla bu tüketimdeki artış tavuk yetiştirmek fikrini daha mantıklı bir iş haline getiriyor. Ülkemizde son yıllarda neredeyse %200 e kadar büyüyen tavukçuluk sektörünün ilerleyen zaman dilimlerinde de büyüme eğiliminde olması bekleniyor.Tüm bu sebeplerden dolayı tavuk yetiştirme yeni iş fikirleri içerisinde kendini ilk sıralarda gösteriyor.

2-) ÇEVRE İLE UYUMLU İNŞAAT

Kirlilik seviyesini en az düzeyde tutmayı başararak makine ve bina inşaatı yapan mühendisler ve müteahhitler işlerini çok güzel şekilde büyütebilirler. Günümüzde küresel ısınma ve çevre kirliliğine karşı olan duyarlılık, büyümek isteyen işletmeler için çok güzel bir fırsat oluşturuyor.

Mesela örnek verecek olursak çevre dostu boya,güneş paneli üreticileri ve dağıtıcıları, inşaat malzemeleri, büyümek isteyen işletmeler için önemli bir kaynak olarak görülebilir.

3-) BEBEK MALZEMELERİ

 Bebek kıyafetleri,mamaları, oyuncaklarının üretimi ve satışı hiç bitmeyen ve güzel para kazandıran bir sektördür.Ülkemizde 0-5 yaş arası nüfusun 5 milyon olduğu göz önüne alındığında bu işe verilen önem daha da artmakta.Dolayısıyla bebek malzemeleri üretmek ve satmak yeni iş fikirleri arasında yerini alıyor.

Nüfus sürekli arttığından dolayısıyla bu tarz ürünlere olan talep de artacaktır.İş planınızı güzel bir şekilde yapabilirseniz bu işe adım atabilirsiniz.

4-) E-TİCARET SİTESİ KURMAK

Arkadaşlar günümüzde internetten alışverişler oldukça fazla olmaktadır ve internet kullanımı da her geçen gün artmaktadır.Bu sektörün 2016 yılında %32 lere yakın bir büyümesi beklenmektedir ve şu ana kadar beklenilen büyüme boy göstermiştir.

Yeni iş fikirlerinden e-ticaret yapmak fikrini değerlendirebilirsiniz.

5-) METAL ÜRETMEK VE SATMAK

Birçok işletmenin demir araç ve gereçlere ihtiyacı bulunmaktadır.Demir madeni tüketicileri küçümsenemeyecek oranda fazladır.Yerli metal üretimi yapan iş yerleri güzel oranlarda ve istikrarlı olarak büyüyebilmektedirler.Yeni iş fikirlerinden metal üretmek ve satmak fikrini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanın !

6-) SOSYAL MEDYAYI KULLANARAK PARA KAZANMA

Bazı yatırımcılar internette sosyal medya hesaplarını kullanarak ve takipçilerini artırarak birsürü para kazanıyorlar.Hatta sosyal medya pazarlarını büyütmeye zamanı olmayan bazı şirketler bu sosyal medya profillerini satın almaktadırlar.

Facebook, twitter gibi sosyal medya araçlarından paylaşımlar yaparak ve nasıl para kazanılduğını araştırarak öğrenip para kazanabilirsiniz.

7-) ORGANİK GIDA ve BİTKİSEL ÜRÜNLERİN SATIŞI

Günümüzde insanların organik gıdalara karşı ilgi duymaya başlaması inkar edilemez bir gerçek.Tabi ki bu sağlık yönünden daha güvenli olmasından kaynaklanıyor.Bazı hastalıktalı tedavi etmekte kullanılan yöntem bitkisel ürünler olmaktadır bu neden bitkisel ürünlere olan talep de artmaktadır.

Hatta doktorlar insanlara organik gıdaları ve bazı bitkisel ürünleri tavsiye ediyorlar.İşte bu nedenlerden dolayı organik gıdalara ve bitkisel ürünlere olan talep artmaktadır.

Ancak bitkisel ürünler üretebilmek ve satabilmek için almanız gereken ruhsat ve belgeleri unutmayın.

Evet arkadaşlar sizlere bazı yeni iş fikirlerinden bahsettik, tabi ki yeni iş fikirleri bu kadarla sınırlı değildir.Hangi alana yönelmek istiyorsanız o alanla ilgili birtakım araştırmalar yapıp ondan sonra kararınızı verin.O alanda daha önceden çalışmış ya da şu an işin içinde olanlarla konuşun ve sorularınızı sorun.

] }
No comment