Genel

Web Sitesine Harita Nasıl Eklenir

Web sitelerinin olmazsa olmazlarında yer alan Google Map haritaları özellikle iletişim ve adres bulma tespiti için genellikle kurumsal ve kişisel web sitelerinde kullanılmaktadır. Wikimapia desteğiyle kullanıcılara sunulan haritalar sayesinde ister wikimapia resmi sitesi üzerinden yer tespiti yapabilirsiniz isterseniz de web sitenize ekleyerek haritada belirlemiş olduğunuz yerin kodunu web sitenize yerleştirebilirsiniz.
Wikimapia sayesinde google maps gibi api kullanmadan ve ücret ödemeden ücretsiz şekilde bu işlemi sağlayabilirsiniz.Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları izleyerek varsayılan anlatımı web sitenize uyguladığınızda harita siteye eklenecektir.

Web Sitesine Harita Nasıl Eklenir Genel
Haritayı web sitesine eklemek için http://wikimapia.org/ adresine giriyoruz ardından istenilen yerin harita kısmından ayarlıyoruz eğer bulunduğunuz yeri web sitesine eklemek istiyorsanız eğer harita otomatik bulunduğunuz yeri tespit edecektir.
Wikimapia web sitesine girdikten sonra yukarıda yer alan Giriş butonuna tıklıyoruz ardından Kendi sayfanıza bu haritayı ekleyin linkine tıklıyoruz
Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirdiğinizde aşağıda iframe kodu belirecektir. İframe kodunu kopyalayarak web sitenizin uygun yerine yerleştirdikten sonra harita veya yer tespitini oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz