Genel

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Nakit ihtiyacımızı karşılamak için, bankalardan kredi almak hepimizin, mutlaka denediği bir yöntemdir. Ne zaman başımız sıkışsa ya da bir yatırım yapmak istesek, ilk aklımıza gelen banka kredisi kullanmak olur. Ancak bankalardan kredi almanın bir takım şartları vardır. Eğer o şartları yerine getiremiyorsanız, kredinizin onaylanmasını beklememeniz gerekir. Başvurduğunuz kredinin onaylanmasının en büyük etkeni, kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu içinde birçok faktörü bir arada bulunduran bir puanlamadır. Geliriniz, ödenmeyen ya da günü geçmiş banka borçlarınız, yaşınız gibi birçok sebep vardır kredi notunuzu oluşturan.

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir Genel

Kredi Kayıt Bürosu’nun tüketicilerin kredi notunu oluştururken, baz aldığı konulardan bir tanesi de, kişinin düzenli bir gelirinin olup olmadığı ve bu gelirin hayatın sürdürülmesi için esas giderler düşüldükten sonra kalan kısmının, bu kredi ödemesini yapıp yapamayacağıdır. Bu kriter de, kredi notu hesaplamasına, ciddi bir şekilde etki eder. Düzenli geliri olduğunu ispatlayamayan kişiler, bankadan kredi kullanamazlar, başvuru sonuçları her zaman reddedilmiş olur. Bir işyerine yeni başladıysanız, kredi başvurunuzun onaylanması biraz risklidir.

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir? Bir işyerinde uzun süre, sigortalı olarak çalışıyor olmanız, düzenli bir gelire sahip olduğunuz anlamını taşır. Kredi çekmek için sigortalılık süresi Her bankanın farklı politikasına göre değişkenlik gösterse bile, genel olarak bir işyerinde en az 6 ay gibi bir süre çalışmış olmanız ve işvereniniz tarafından sigorta primlerinizin aksatılmadan yatırılmış olması, kredi çekerken işinizi kolaylaştıran bir etkendir.

Kredi çekmek için sigortalılık süresi tabii ki önemlidir. Düzenli yatırılan SGK primleriniz ve 6 aydan fazla bir işyerinde çalışıyor olmanız, kredi notunuzun yükselmesine sebep olacaktır. Bir işyerinde daha az sürelerde olan çalışmanızı banka düzenli gelir olarak kabul etmeyecek ve kredinizi onaylamayacaktır. Bu anlamda, eğer yeni iş yerinizde, henüz 6 ayınızı doldurmadıysanız ve nakde ihtiyacınız varsa, bu sıkıntınızı banka kredisi kullanarak çözme şansınız maalesef yoktur , kısacası Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir? diye sormanız için çok erken demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz