Genel

Dogecoin Nedir

Söz konusu olan ve kısa sürede popüler haline gelen Dogecoin internet geyiğinde ortaya çıkmış ve şakayla karışık bir havayla hayatına başlamıştır. Çok kısa bir süre zarfında işlem yapma sıklığı açısından dünyada zirve yapan ve popüler olan Dogecoin dünya da en popüler kripto parası haline gelmiş ve herkese adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bir çok insanın ve en önemlisi gençlerin kripto paralara ve bitcoine merak salması açısından Dogecoin büyük önem sahiptir. Dogecoinin ismi herkesin bildiği üzere köpek anlamına gelen dog kelimesinden türetilmiştir ve bu ilk olarak internette köpeğin iç sesini konuşturarak caps yapmışlardır ve bu zamanla büyümüş ve dünyaca tanınır hale gelmiştir. Bu capsleri ortaya çıkaran ve tanınmasında büyük emeği olan kişi Billy Markus’tur. İlk etapta insanların kripto paralara ilgisinin artırılması amacıyla ortaya bir fikir olarak atılan ve shiba inunun dog caplerinden popüleritesinden faydalanan dogecoin çok kısa bir zamanda bir espri olmaktan çıkmış realite haline gelmiştir. Gençlerinde ilgi göstermesi ve benimsemesiyle ciddi anlamda bir çıkış yakalamıştır. Bu sayede bir anda patlamış ve hiç hesapta olmayan kripto para haline gelmiştir.

Dogecoin Nedir Genel

Dogecoin Hakkında Bilgiler

[gritext]Dogecoin[/gritext] proof-of-work(POW) için aynı litecoin gibi scyrpt kullanıyor ve blok zamanlaması birer dakikadır. Sadece bununla da kalmayıp her 4 dakikalık süre zarfında zorluk seviyesinin network tarafından yeniden hesaplanması ve çıkartılabilecek dogecoin miktarının sınırsız olmasından dolayı bitcoin gibi deflasyonel olmaması da dikkat çekici bir özelliktir. Dogecoinin dikkat çeken bir diğer özelliği ise farklı kitlelerce hızla yayılması ve benimsenmesidir. Bunun altında yatan sebep ise özellikle ilk dönemlerde çok hızlı coin üretimine izin verecek şekilde ayarlanmış olmasından dolayı gençlerin ve internet fenomenlerinin dikkatlerini bir anda üzerine toplamıştır. Bu sayede bir dogecoinin piyasası şuan da bile daha yeni revaçta olmasına rağmen bir Amerikan dolarının 1500 de biridir ve bu şuan içim çok ciddi bir rakamdır ayrıca bu katlayarak devam etmektedir. Kişiler şuan bile birbirlerine 10 bin 20 bin doge göndererek miktarın az olmasına rağmen sanki çokmuş ve bolmuşçasına harcayarak harcamanın tadına varmaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz