Chrome Silinmeyen Eklentileri Silme

Google Chrome eklentileri nasıl kaldırılır ? Chrome tarayıcısında uzantıları kaldırmak bir çok yöntem mevcuttur fakat bunlardan bazıları silinmesi istendiğinde zorluk çıkartmaktadır.
Chrome web mağazası uzantıları sayesinde tarayıcısını daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Ayrıca oyun uygulamaları sayesinde indirdiğiniz oyunu tarayıcı üzerinden tam sürüm ile oynayabilmeniz mümkün.
Bilgisayarınız için yada internette sörf yaparken bilinmeyen taktikleri ve yöntemleri google chrome uzantıları sayesinde bilgi edinebilirsiniz. Her saniye çoğalan zengin içeriğe sahip google uygulamalarına aşağıdaki chrome mağaza linkinden ulaşabilirsiniz.

Chrome Silinmeyen Eklentileri Silme Genel

Chrome Standart Eklenti Kaldırma Yöntemi

Açılan pencereden Ayarlar kısmına girerek sol menüde bulunan Uzantılar linkine tıklayınız. Silmek istediğiniz eklenti yanında yer alan çöp kutusu simgesine tıklayarak eklentileri silebilirsiniz. Silme işleminden önce çöp kutusu yanında yer alan Etkin seçeneğini kaldırarak eklentiyi devre dışı bırakıp sonra silme işlemini gerçekleştiriniz.

Chrome Tarayıcı Silinmeyen Uygulamaları Kaldırma

Ücretsiz programlarla kurulan ve tamamen reklam amaçlı eklenen ve silme işlemini engelleyen bir çok uygulamalar mevcuttur. Bunları silmek yukarıdaki anlatıma göre biraz daha detaylıdır. Ürün kaldırma programı ile silinmeyen eklentileri pratik şekilde temizleyebilirsiniz.
IObit uninstaller ürün kaldırma programı sayesinde google chrome, Internet Explorer ve Firefox Mozilla tarayıcılarında yer alan  silinmeyen eklentileri ve uygulamaları rahatlıkla silebilirsiniz.
IObit uninstaller programı ile ayrıca silinmeyen uzantılar dışında bilgisayarınızda silinmeyen programları ve bilgisayarınızda yer kaplayan gereksiz çöp dosyalarını temizleyebilirsiniz.
https://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php?

IObit uninstaller programını yukarıda verilen adresten indirdikten sonra standart program kurulumunu gerçekleştiriniz.

IObit uninstaller kurulumu bittiğinde masaüstüne kısayol simgesi gelecektir. IObit simgesine tıklayarak programı çalıştırınız
Yazılım Programları kısmından bilgisayarda silinmeyen programları silebilir ve yer kaplayan gereksiz dosyaları silerek bilgisayar performansını arttırabilirsiniz.
Araç Çubukları ve Eklentiler kısmından ChromeIE ve Firefox tarayıcılarına kurulan eklentilerin tamamını görebilirsiniz. Silinmeyen eklentiyi açılan pencerede bulduktan sonra Kaldır butonuna tıklayarak silinmeyen uygulamaları tarayıcıdan kaldırabilirsiniz.
] }
No comment