Genel

Bilgisayarı Hızlandırmak İçin Pratik Yöntemler

En sık karşılaştığımız problemlerden biri olan bilgisayar sorunlarını sıklıkla görmekteyiz. Bilgisayarı hızlandırmak için pratik yöntemler nelerdir ?
Bilgisayarınızda yaşanan donma, tarayıcı ile bulaşan virüsler ve gereksiz kurulumlar olmak üzere sisteminizi yavaşlatmaya sebep veren bir takım unsurlardır.
Yaşanan bilgisayar problemlerini en düşük seviyeye indirmek için kullanıcıların bilinçlenmesi önemli bir unsurdur.
Masaüstü bilgisayarlar için yapılması gereken işlemlerden birisi en az 3-4 haftada kasa içerisindeki dışarıdan gelen tozları hava kompresör makinesi ile yada elektrikli süpürge makinesi ile bilgisayar donanım parçalarına temas etmeden düşük ayarda kasa içerisindeki tozları temizleyiniz.

Bilgisayarı Hızlandırmak İçin Pratik Yöntemler Genel

Kullanılan Windows işletim sistemi orijinal olmasına özen gösteriniz. Orijinal kullanılan işletim sistemindeki güncellemeleri aktif halde ve en güncel sürümde kullanınız. Güncelleme işlemi hem güvenliğiniz hemde performans açısından olumlu yönde gözle görülür etkileri olacaktır. Warez yani korsan kullanılan işletim sistemlerinde güncellemeleri mutlak kapamanız gerekmektedir.
Bilgisayar optimize, sistem hızlandırma ve sistem iyileştirme yazılımlarını kullanarak  bilgisayarınızı kötücül yazılımlardan arındırarak etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.
Advanced SystemCare sistem yenileme programı ile sisteminizdeki kötücül dosyaları, sisteminizdeki gizli gereksiz dosyaları silerek gözle görülür bir hızlanma meydana gelecektir. Bilgisayarınızın arka planında yer alan gereksiz programları sonlandırma da yardımcı olan Advanced SystemCare yazılımı ile turbo tarama yapıldığında RAM’deki gereksiz dosyalar silinir ve serbest bırakılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz