Genel

Retrica Nedir, Nasıl Kullanılır?

Retrica uygulaması nedir ve nasıl kullanılır? Bu yazımızda sizlere bu iki sorunun yanıtını en kısa ve en net şekilde vermeye çalışacağım. Bildiğiniz gibi artık akıllı telefonlar, kameralar ve fotoğraf makinelerinin de işlerini yapar hale geldiler. Hatta birçok uygulama sayesinde bu fotoğraflara birçok animasyon ve shoplama efekti uygulayabiliyoruz.

Retrica ise, fotoğraflara efekt eklemek ya da farklı pozlar yakalamak için en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi. iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunulan bu uygulama tamamen ücretsiz. Kullanımı ise oldukça kolay.


Retrica Nedir, Nasıl Kullanılır? Genel


Retrica uygulaması ile isterseniz fotoğraf çekmeden önceisterseniz de fotoğraf çektikten sonra fotoğraflarınıza müdahale edebiliyorsunuz. Uygulamada 80’in üzerinde efekt var. Örneğin bir fotoğraf çekeceğiniz zaman uygulamayı açıp henüz çekmeden önce efektli halini görebiliyor ve hoşunuza en çok gideni seçerek o şekilde çekim yapabiliyorsunuz.

Uygulamanın güzel yanlarından birisi de, otomatik bulanıklaştırma modunun olması. Yani fotoğrafı çekerken istediğiniz bir kareye odaklanıp geri kalanının bulanık kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Retrica’nın en güzel özelliklerinden birisi ise çoklu fotoğraf çekim modu. Bu modu açtığınız zaman art arda 2-3-5-9 kare çekim yapabiliyorsunuz. Burada hızlı hareket ederek çok güzel ve farklı çekimler yapabilirsiniz. Uygulama hakkındaki tüm soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz