Genel

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi nasıl yapılır konusuna değineceğiz.Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca kişi farklı bankalar aracılığı ile aldıkları kredi kartlarını kullanmaktadır. Öyle ki yapılan araştırmalar ülkemizde kredi kartı kullanan kişi sayısının her geçen gün giderek arttığını söylüyor. Birçok insan günlük hayatında çeşitli masraflarını karşılamak için paraya ihtiyaç duyar. Ancak kişilerin nakit durumları müsait olmadığı zaman başvurdukları ilk yol ise kredi kartıdır.

Kredi kartı sayesinde insanlar nakit olarak paraya sahip olmasalar bile hiç ödeme yapmadan istedikleri ürünleri alabiliyor ve alışverişlerini gerçekleştirebiliyor. Üstelik kredi kartı ile yapılan alışverişler firmaların yaptıkları anlaşmalara ve kredi kartlarının sahip olduğu özelliklere göre taksitlere de bölünebiliyor. Kredi kartları sadece sonradan ödemeli alışverişlerde kullanılmıyor. Bunun yanında direkt olarak kredi kartı sayesinde bankalardan ya da bankaların bankamatiklerinden belirli limitlerde para çekilebiliyor.

Kredi kartı kullanıcıları kredi kartları ile yaptıkları harcamaların ödemelerini ay sonunda gerçekleştirirler. Her kredi kartının bir hesap kesim tarihi bulunur. Bu tarihe kadar yapılan harcamaların ödemeleri o ayın ekstresine dâhil edilirken, hesap kesim tarihinden sonra yapılan harcamalar ise bir sonraki aya dâhil edilir. Kredi kartı kullanan kişiler gelir durumlarına göre çeşitli kanalları kullanarak Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler. Bunun için öncelikli olarak kredi kartının alındığı bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçilebilir.

Müşteri temsilcisine hesap kesim tarihi değiştirmek istendiğinin söylenmesi yeterlidir. Müşteri temsilcisi güvenlik adına birkaç soru sorduktan sonra ilgili işlemi gerçekleştirir. Ayrıca bankaların internet bankacılığı üzerinden de online olarak rahatlıkla kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yapılabilir. Hesap kesim tarihi değiştirmek için izlenebilecek yollardan bir tanesi de direkt olarak bankaların hizmet verdiği herhangi bir şubeye gitmek ve durumu anlatan bir dilekçe ile bankaya başvurmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz