Genel

Fireshot ile Web Sayfalarının Ekran Görüntüsünü Kaydedin

Fireshot web sayfalarının ekran görüntüsünü resim veya pdf formatında kaydetmenize imkan tanıyan bir eklenti. PrintScreen tuşunu kullanarak ekranda o anki gözüken bölümü kaydetmek kolay olsa da uzun sayfalarda sayfanın tamamını kaydetmek için ekran görüntüsü yakalama yazılımları kullanmak gerekiyor. Tarayıcıların çoğunda ek bir yazılım olmadan ekran görüntüsünü resim olarak kaydetme imkanı yok ya da biraz zahmetli bir yola başvurmanız gerekiyor.
Denediğim bazı ekran görüntüsü kaydetme yazılımlarında ise farklı tarayıcılarda çeşitli hatalarla karşılaştığımdan bu iş için bir program kullanmak yerine Google ChromeMozilla Firefox,Internet Explorer ve Opera ile uyumlu olan Fireshot eklentisini kullanmanın daha iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum.
Fireshot ile Web Sayfalarının Ekran Görüntüsünü Kaydedin Genel
Eklentiyle görüntüyü kaydetmeden önce içerdiği düzenleme aracı sayesinde kırpma işlemi yapabilir, yazı ve işaretçiler ekleyebilir. İstediğiniz bölümlere vurgulama ya da bulanıklaştırma yapabilirsiniz. Sunulan bu düzenleme seçenekleri yeterli gelmezse otomatik olarak belirlediğiniz resim düzenleme programına aktarabilirsiniz.
Görüntüyü bilgisayarınıza PDF, PNG, GIF, JPEG or BMP formatlarında kaydetmenin yanında Twitter,FacebookPicasaFlickrImageShack gibi sitelere yükleyebilir çıktısını alabilir, mail atabilir ya daMicrosoft Onenote‘a aktarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz