Eft Nedir

EFT açılımı elektronik fon tranferidir ? Kısaca Para gönderme işlemine verilen kısaltmadır.

EFT, kurumlar ve bireyler arasındaki para transferinin ‘’İnternet’’ ortamında; kolay bir yolla rahatlıkla yapılma durumudur. Genellikle farklı bankalar için tercih edilen EFT, aynı bankalar için de kullanılmakta ve kısa süreli işlem kolaylığıyla; kişilerin en çok tercih ettiği işlemlerden olmaktadır.

EFT işlemini direk bankalardan da gerçekleştirmek mümkündür ancak genel anlamda internet işlemlerinde ‘’rahat kullanımı’’ açısından tercih edildiği gözlemlenmektedir. EFT işlemi sırasında ihtiyacınız olan 4 durum; gönderen kişinin adı soyadı, göndereceğiniz banka, alıcı kişinin adı soyadı ve son olarak da alıcının IBAN numarası şeklinde oluşmaktadır. Bu bilgileri ‘doğru’ bir şekilde girmenizle birlikte, belirttiğiniz işlemler kayda geçiyor ve en kısa sürede gerekli her şey yapılıyor.

Eğer aynı bankalar arasında bir para transferiyse, hesapta yeterli para olması halinde; işlem anında yapılıyor. Farklı banka durumlarındaysa, mesai saatleri içerisinde bu işlemin yapılması söz konusu olmaktadır. Ve ufakta olsa komisyon (farklı bankalar arası transferde) alınmaktadır.

] }
No comment