İnşaat Mühendisleri için Para Kazanma Yolları

İnşaat Mühendisleri için Para Kazanma Yolları Genel  Ülkemizde birçok alanda iş sıkıntısı çekildiği bir gerçek. Özellikle belli meslek ve branşlarda
insanları umutsuz edecek ve karamsarlığa düşürecek çok etmen var. Mesela inşaat mühendisliği! Şöyle bir çevrenizdeki insanları dinlerseniz veyahut internette kısa bir araştırma yaparsanız bu alandaki umutsuzluk ve karamsarlığı hemen görürsünüz. Durun bakalım! İnsanın çektiği umutsuzluğun karamsarlığın ve bunlara bağlı yaşadığı sıkıntı ve problemlerin en az yüzde ellisi insanların söyledikleri yüzündendir. Eğer kimseye aldırmadan bir de ben kendim bakayım şuna derseniz o güne dek sanıldığının aksine çok başarılı ve dolayısıyla çok gelirli olduğunuzu görebilirsiniz.

İnşaat mühendisi mesela neler mi yapabilir? İnşaat mühendisliği alanında mesela farklı neler mi yapılabilir? Birlikte bakalım ve düşünelim şimdi. İnşaat Mühendisleri bilindiği üzere ama serbest çalışarak ama kamu sektöründe veya özel sektörde görev alarak inşaat alanında plan ve proje çizerler bunların uygulanmasına rehberlik ederler ve aynı zamanda bunların denetimini gerçekleştirirler. Bütün bunların karşılığında da belirli bir ücret veya maaş alırlar.

Alınan o belli bir ücretin veya maaşın iyi yaşamayı bırakın normal yaşamaya yeteceği bile çok şüphelidir. Peki, ne yapılabilir? İşte eparaci.com olarak hem farklı düşünce ve finansal çözümlere imza atmanızı sağlamak ve hem de böylece ülkemize ve insanımıza farklı ufuklarla katkıda bulunmanıza yol açmak istek ve düşüncesindeyiz.

Yaptığınız veya yapacağınız rutin işler dışında şunları da gerçekleştirin: Kentsel dönüşüm yasasını hemen iyice inceleyin.

“Riskli yapı inceleme” prosedürünü öğrenin.

15 milyar tl’ye varan büyük bir pazardan söz ediyoruz; o halde kentsel dönüşüm ve riskli yapı inceleme pazarında bir inşaat mühendisi olarak yerinizi almak üzere gerekli koşulları kendinizde hemen sağlayın.

Görüldüğü gibi henüz bir tek çözümden söz ettik sayılır. O bile bugün büyük bir pazardır yani bir inşaat mühendisi için tek başına çok büyük bir çözümdür. O halde “öğrenilmiş çaresizlik“leri üzerinizden atın! Mesleğiniz ve mesleğinizde yapacağınız atılımlar sizi bekliyor.

] }
No comment