Programlar

Windows 7 Klasör Gizleme – Görünür Kılma

Windows 7 Klasör Gizleme – Görünür Kılma Programlar


Windows 7 için klasörlerinizin bazılarını gizlemek, özellikle sistem dosyalarını ve kendi özel dosyalarınızı isteyebilirsiniz. Bunun için klasör seçenekleri veya klasörün kendi ayarlarını kullanmanız gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından silinmesini engellemek amacıyla Windows 7 içerisinde yer alan sistem dosyaları gizlidir.
Klasörleri görünür kılmak yada gizlemek için 2 yöntem kullanabilirsiniz, ya genel olarak Denetim masasına girip Klasör seçenekleri altından Görünüm ayarları Gizli Dosya ve Klasörler, gizli dosya klasör ve sürücüleri göster veya gösterme diyerek bu ayarları değiştirebilirsiniz.
İkinci olarak bir klasörü gizlemek istediğinizde masaüstüne yeni bir klasör açalım, Yeni Klasör Özellikler menüsünden Genel menüsü altında Gizli kutucuğunu işaretlediğimiz takdirde gizlediğimiz klasör, yarı saydam olarak gözükmektedir.
blank
Saydam olarak klasörün gözükme nedeni klasör seçenekleri altında ‘gizli dosya klasör ve sürücüleri göster’ seçeneğini uyguladığımızdan klasör saydam olarak gözükmektedir. Klasörü tamamen gizleme için aktif ettiğimiz ‘gizli dosya klasör ve sürücüleri göster’ kutucuğunun altındaki ‘gizli dosya klasör ve sürücüleri gösterme‘ butonunu işaretleyerek klasörü tamamen gizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz