20 Ocak 2018 Cumartesi

Web Sitesinde Tam Boy Görüntü AlmaGoogle Chrome tarayıcı kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Awesome Screenshot eklentisi sayesinde programsız olarak web sitesinde tam boy görüntü alma işlemlerinizi pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz.
Web site görüntülerini ister belirlediğiniz ebat’a göre isterseniz tam boyut olarak görüntü alabilmenizi sağlayan Awesome Screenshot eklentisi alınan  görüntü üzerinde kesmeişaretlemenumaralandırma ve yazı ekleme gibi işlemleri programsız olarak değişiklikler yapabilirsiniz.

Google Chrome destekli Awesome Screenshot eklentisini ücretsiz olarak tarayıcınıza aşağıda bulunan internet adresine tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Awesome Screenshot eklentisini chrome tarayıcısına kurduktan sonra sonra tarayıcı üst sağ tarafında bulunan kamera merceği butonuna tıklayarakCapture entire page butonuna tıklayarak yada Ctrl+Shift+E kısayol klavye tuşlarına tıklayarak tam boy ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Awesome Screenshot eklentisi ile farklı şekillerde görüntü alabilmeniz mümkün yukarıda bulunan kamera merceği butonuna geldiğinizde Capture selected area butonuna tıklayarak yada Ctrl+Shift+E kısayol klavye tuşlarına tıklayarak istenilen ebata göre ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Awesome Screenshot eklentisi ile ekran görüntüsü alındıktan sonra çekilen görüntüyü eklenti otomatik olarak yeni sekmede açılacaktır eklenti yan kısmında bulunan Save Local menüsünden Save butonuna tıklayarak alınan görüntüyü bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.

Yazar hakkında bilgi bulunmuyor