Süper Wi-Fi İnternet Yakında

Süper Wi-Fi İnternet Yakında Teknoloji
Bilinen Wi-Fi tarihe karışıyor.Yepyeni bir Wi-Fi teknolojisi ile kablosuz internet harika hızlara ulaşacak. FCC adlı Amerikan kuruluşundan onay alan Super Wi-Fi teknolojisinden çoğu kişinin henüz haberi bile yok ama bu teknoloji yola çıktı bile.
Her ne kadar normal Wi-Fİ teknolojisindeki gibi standart kablo bağlantısı olduğunu görsek de Super Wi-Fİ elbette çok daha güçlü ve yeni nesil özellikler barındıran bir teknoloji olacak.
Bilindiği gibi kullanmakta olduğumuz standart Wi-Fi 2.4 GHz veya 5GHz grekanslarını kullanmakta.İşte işleri değiştiren adım FCC’nin lisanslarını almış olduğu 50 MHz ve 700 MHz frekanslarını açması.Bu belirttiğimiz frekanslar dha önceden televizyon yayınları için kullanılmaktaydı.Karasal yayınlar her geçen gün etkisini kaybederken dijital yayınlar aynı oranda yayılıyor.
İşte bu yüzden belirli frekanslar boşa çıkıyor.İnternet devi Google gibi geleceği internette olan şirketler bu boşa çıkan frekansları yeni teknolojilerin açılması için kullanmak istiyorlar.Ve bu konuda hepsi hem fikir.
Menzili kilometrelerce  öteye uzanan daha küçük frekanslar büyük önem taşıyor.Yani eski ile yeni frekansların arasındaki fark büyük.Bu nedenle per Wi-Fi teknolojisi duvarın ötesine bile rahatça geçebilecek.Ve indirme hızları da 15 Mbps ile 20 MBps’ye kadar uzanacak diyebiliriz.Super Wi-Fi teknolojisinin ilk planları 2008 yılında yapılırken sinyallerin tv sinyalleri ile karışması ihtimalinden büyük endişe duyuluyordu.Ancak bu endişenin özel bir çalışma sayesinde giderildiğini söyleyebiliriz.
Sonuç olarak yepyeni bir teknoloji olan Super Wi-Fi bizlere ultra hızlı ve uzun menzilli kablosuz interneti sağlayacak.Örneğin güvenlik kameraları görüntüleri yüksek çözünürlüklü bir biçimde kablosuz olarak aktarabilecek veya eve ulaşmadan evin içini rahatça kameradan izlemek mümkün olacak.
] }
No comment