Genel

Pi’nin Yaşamı Filmi Detayları

Pi'nin Yaşamı Filmi Detayları Genel
Pi’nin yaşamı filmi biraz eski olmasına rağmen hala sinema hayatında genç bir film. Konusu ver kurgusu bakımından süper diyebileceğimiz bir film. Pi, Hindistan’lı bir gençtir ve babası hayvanat bahçesi işletmecisidir. Buradan göç etmeye karar veren ailesi Hindista’nı terk edecektir. Fakat yanlarında hayvanları da götürüp satma kararı alırlar. Gemi yoluyla Amerikaya geçmek isten Pi ve ailesi yolda talihsiz bir karar yaşarlar. Hayatta kalma çabası veren Pi bir sandal ve içinde vahşi bir kaplanla yalnız kalır. Bundan sonra Pi’nin hayatta kalma serüveni başlar. 
Nerede olduğunu bilemeyen, ve nereye gittiğini bilmeyen Pi sadece ve sadece hayatta kalmaya odaklanmıştır. Fakat filmin asıl konusu bu ki bizim hayatta kalma çabamız sırasında ki karamsallığımız tamamen birer yalandır.
 Aslıdan hikaye tam farklı olsaydı yine deniz ortasında kalsaydı bu seferde diğer seçenekte kalmayı daha iyi görecekti. Bu hikayeyi canlandıran ve zorlaştıran Pi’nin yol arkadaşı olan kaplan Richard Parker ise bir hayvan olmasına bir hayvandan daha iyi bir yol arkadaşı oluyor. En azından Pi diyor ki o kaplan olmasaydı ve ben gemide tek kalsaydım başaramaz ölürdüm diyor. Çünkü onun bana verdiği korku beni hayatta tutmaya ve herzaman tetikte olmaya zorladı diyor. Böylelikle doğa ile baş edebilmek çok daha kolay oldu diyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz