İnternet Alışverişi Revaçta

İnternet Alışverişi Revaçta Teknoloji
Gelişen teknolojiyle birlikte internet kullanımı da o kadar yaygınlaştı ki artık alışveriş dahi internet üzerinden yapılmakta. Özellikle teknolojik ürünlerin internet pazarı şu anda reel sektörü geçmiş durumda.
Turgut Özal Üniversitesi yakın tarihlerde “Sosyalleşen Tüketici” adı altında bir araştırma yaparak rapor yayınladı. Raporda özellikle firmaların internet alışverişini tercih ettikleri, en çok kullanılan sosyal paylaşım platformunun “facebook” olduğu ve internetten ne tür alışverişler gerçekleştirildiği hakkında detaylar bulunmakta.
Yapılan araştırma ülke çapında 1500 kişiye uygulanmış. Rapor sonucuna göre ise; internetten en çok satın alınan materyal cep telefonu olarak gözüküyor. Cep telefonunu sırasıyla; fotoğraf makinesi ve kamera takip ediyor. Ayrıca rapora göre; sosyal paylaşım sitelerinden Facebook en çok kullanılan paylaşım platformu olurken, ikinci sırayı youtube, üçüncü sıray ise twitter almış.
Araştırmanın yöneticisi olan doç. Dr Nurettin Alabay; yakın tarihte internetin, pazarlama konusunda rakibinin olmayacağını bildirdi.
] }
No comment