Wordpress

Hızlı İndex Almak İçin İpuçları

blank


SEO’ nun önemli bir konusu ise hızlı index almaktır. Hızlı index almak daha çok ziyaretçiye  dolayısıyla daha çok kazanca neden olur. Bunu düşünen site sahipleri daha hızlı index almak için çalışırlar ve “Nasıl daha hızlı indexlenirim ?” tarzı soruları kendilerine sorarlar.
  • Özgün İçerikler : Siteniz ne kadar özgünse o kadar hızlı index alırsınız. Az ama özgün yazınız , çok ama kopya içerikten iyidir.  Kısacası özgün içerik çoğu zaman en iyisidir.  Girdiğiniz makalelerin 150-200 kelimeyi geçmesine dikkat edin. Daha kaliteli makaleler daha hızlı özgünlük demektir.
  • Sosyal Medyayı Kullanın : Google’ın gözünde her dakika değeri artan sosyal medya sitelerinde yerinizi iyi bir biçimde alın .  Olabildikçe takipçi edinin  ve bunları sitenize yönlendirin. Böylece hem backlink hem de ziyaretçi kazanacaksınız.  Siteniz daha hızlı index alacak ve sosyal medya sayesinde yükseleceksiniz.
  • Pingleme : Sitenizi pingleme araçları ile pingleyerek arama motoru botlarını sitenize davet edebilirsiniz. Bunu zamanla yaparak index hızınızı arttırabilirsiniz. Fakat bunu sitenizi güncellemeden yaparsanız index hızınızı arttırmaktan ziyade düşürebilirsiniz.
  • Site Haritası : Site haritası arama motoru botlarının sitenizi daha hızlı indexlenmesine olanak sağlar. Bunun için bir sitemap yani site haritası oluşturmalıyız . Hazır sistemlerde bu haritalar eklentiler ile oluşturulabilirken kişisel yazılımlarda manuel olarak yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam görmek istemediğinizi anlıyoruz fakat sitemizin tek gelir kaynağı reklamlardır. Size söz vereyoruz rahatsız edici reklam görmeyeceksiniz